FacebookGoogle+

Modus Energy: 12 elektrowni słonecznych w Polsce

Modus Energy rozpoczyna budowę 12 nowych elektrowni słonecznych na terenie Polski. To pierwsze z przeszło 50 podobnych obiektów, jakie kosztem 50 mln euro spółka zamierza zbudować w naszym kraju.

Zakończenie budowy pierwszych 12 elektrowni słonecznych Modus Energy w Polsce zaplanowano na koniec czerwca. Jeszcze w tym roku ruszy budowa około 30 identycznych obiektów w różnych regionach kraju. Elektrownie słoneczne rozmieszczone na obszarze około 130 hektarów będą dysponowały około 56 MW mocy.

– Projekt Modus Energy to jak dotychczas jedno z największych przedsięwzięć w zakresie energii słonecznej realizowanych w Polsce. Olbrzymi rynek, zaangażowanie państwa w rozwój sektora odnawialnych źródeł energii i przyjazne otoczenie przedsiębiorstwa w Polsce stanowią o atrakcyjności tego kraju dla naszej firmy. Z kolei jako inwestor dysponujemy doświadczeniem i środkami niezbędnymi do wykonania dużych projektów w Polsce. Chcielibyśmy przyciągnąć inwestorów zewnętrznych również podczas realizacji innych projektów – mówi Ruslan Sklepovič, prezes Modus Energy.

Spółka zainwestowała w projekty budowy elektrowni słonecznych w Polsce, które wygrały w państwowych aukcjach OZE. Do tej pory Polska zorganizowała aukcje na sprzedaż energii słonecznej o łącznej mocy 400 MW. Przeszło jedna dziesiąta całkowitej mocy energii słonecznej w kraju pochodzi z elektrowni Modus Energy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas