FacebookGoogle+

Unimot planuje wejść w elektromobilność

Unimot, największy niezależny importer paliw płynnych, rozważa rozszerzenie oferty produktowej o stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. W tym celu zarząd giełdowej spółki podpisał wstępne porozumienie z Wanbang Charge Equipment (Star Charge) – największym niezależnym operatorem stacji ładowania pojazdów EV w Chinach.

W ramach porozumienia Unimot będzie negocjować warunki współpracy w zakresie dystrybucji urządzeń Star Charge w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej. Jest też zainteresowany zakupem licencji na oprogramowanie do zarządzania siecią Star Charge i aplikacją mobilną dla użytkowników pojazdów elektrycznych. Spółka przeanalizuje też możliwość produkcji ładowarek w oparciu o rozwiązania Star Charge, jak również uruchomienie wspólnego centrum badawczo-rozwojowego w celu rozwoju tych technologii.

Star Charge to największy w Chinach dostawca punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Dysponuje siecią ponad 4 tys. urządzeń tego typu, z których korzysta ponad 400 tys. aktywnych użytkowników.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas