FacebookGoogle+

Enea będzie modernizować Elektrownię Połaniec

Grupa Enea podjęła decyzję o kontynuowaniu projektu Feniks, w ramach którego w ostatnich latach zwiększono sprawność i wydłużono żywotność pięciu bloków węglowych Elektrowni Połaniec.

Enea wróciła do zahamowanego planu modernizacji. Grupa Enea pracuje także nad rozwiązaniami dotyczącymi najstarszego, pierwszego, bloku elektrowni, który ma przed sobą w ramach derogacji jeszcze 4-5 lat pracy – czytamy w komunikacie spółki.

Rok temu Elektrownia Połaniec stała się częścią Grupy Enea. Zakup od francuskiego koncernu Engie największej elektrowni w południowo-wschodniej części kraju zwiększył potencjał wytwórczy Enei, w tym zielonej energii produkowanej z jednego z największych na świecie bloków biomasowych.

Ostatni rok był dla Grupy Enea okresem dynamicznego rozwoju. Dzięki akwizycji Elektrowni Połaniec i nowemu blokowi Elektrowni Kozienice dysponujemy dziś 6,2 GW zainstalowanej mocy. Przez ostatni rok Enea Elektrownia Połaniec stała się ważnym ogniwem naszej Grupy. Dzięki postępującemu procesowi integracji możemy wykorzystywać potencjał obszaru wydobywczo-wytwórczego Kozienice-Bogdanka-Połaniec i z powodzeniem realizować naszą Strategię. Przewidujemy dalszy rozwój elektrowni, między innymi z wykorzystaniem nowych technologii, takich jak wytwarzanie energii elektrycznej w oparciu o paliwo RDF – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei.

Enea zapowiada też, że jej moce wytwórcze zostaną dostosowane do wymogów środowiskowych dyrektywy BAT. Szacunkowo inwestycje na ten cel do 2023 r. mogą sięgnąć około 350 mln zł.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas