Facebook

XXV Jubileuszowa Konferencja Szkoleniowo-Techniczna Kabel 2018

Jubileuszowa XXV Konferencja Szkoleniowo-Techniczna Kabel 2018, której główną tematykę stanowiły „Elektroenergetyczne sieci kablowe i napowietrzne”, odbyła się w dniach 6 – 9 marca 2018 roku w Zakopanem w Zespole Hotelowym Antałówka. Organizatorem Konferencji jest Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Energetyk z Lublina.

W swojej już 25-letniej tradycji Konferencja Kabel cieszyła się zawsze dużym zainteresowaniem. W poszczególnych edycjach brało w niej udział od 180 do 350 osób, przedstawicieli energetyki zawodowej i przemysłowej, biur projektowych, producentów i dystrybutorów z branży elektrycznej oraz środowisk naukowo – technicznych z Polski i zagranicy.

Konferencja Kabel zajmuje się głównie problematyką przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej ze szczególnym uwz­ględnieniem innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych w dziedzinie kabli, przewodów, osprzętu oraz systemów diagnostycznych i zarządzających pracą sieci elektroenergetycznych.
Tegoroczna edycja rozpoczęła się inauguracyjnym wykładem wygłoszonym przez prof. dr hab. inż. Piotra Kacejko, Rektora Politechniki Lubelskiej nt. „Kompensacja mocy biernej w liniach kablowych 110 kV”.

W ramach wydarzenia pojawiły się m.in. także zagadnienia związane z aktualnym stanem sieci elektroenergetycznych i zagrożeniami dla ich funkcjonowania; nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi kabli i przewodów; trendami rozwojowymi w zakresie osprzętu kablowego i technikami jego montażu; systemami diagnostycznymi i monitorującymi; badaniami odbiorczymi i diagnostycznymi linii średnich, wysokich i najwyższych napięć; rozwiązaniami chroniącymi przed upadkiem z wysokości; zastosowaniem wkładek topikowych oraz ograniczników przepięć w sieciach energetycznych; rozwiązaniami typu Smart Grid.

Wiele spotkań, rozmów i merytorycznych dyskusji odbywało się nie tylko podczas seminariów, ale także w trakcie specjalnie zorganizowanej wystawy, w ramach której przedstawiciele poszczególnych przedsiębiorstw mogli zaprezentować swoją ofertę produktową i usługową.
Organizatorzy Konferencji przygotowali dla uczestników także dodatkowe atrakcje. Obejmowały one m.in. kulig w Dolinie Kościeliskiej, spektakl w Teatrze Witkacego, bankiet w Hotelu Aries czy wieczór w klubie muzycznym.

 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas