Facebook

WObit gościł Premiera RP

27 lipca WObit w swojej siedzibie w Dęborzycach zorganizował spotkanie Premiera RP Mateusza Morawieckiego z zespołem firmy, przedsiębiorcami z Wielkopolski oraz samorządowcami.

Szef rządu w swoim wystąpieniu poprzedzającym debatę podkreślił, że wzrost gospodarczy, który mamy, zawdzięczamy przede wszystkim przedsiębiorcom. Premier wyraził wdzięczność, że polscy przedsiębiorcy są coraz bardziej kreatywni i konkurencyjni na światowych rynkach.

Zależy nam, żeby pracownicy zarabiali jak najlepiej, w jak najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstwach – mówił premier, wskazując na „potrzebę połączenia kreatywności i zdyscyplinowania, ciężkiej pracy na rzecz polskiej gospodarki”, aby to osiągnąć. Odwołał się przy tym do sukcesu Powstania Wielkopolskiego.

Jako przykład innowacyjnego przedsiębiorstwa przytoczona została firma WObit – organizator i gospodarz spotkania – znana m.in. z produkcji polskich robotów przemysłowych.

Premier RP oraz zgromadzeni goście podczas wizyty mogli obejrzeć linię technologiczną, która prawie całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie firmy WObit związane z wytwarzaniem robotów i innych urządzeń mechatronicznych. W skład linii wchodzą takie urządzenia jak laser światłowodowy, prasa krawędziowa, maszyny CNC wykorzystywane do obróbki skrawaniem. Ponadto firma posiada sekcję montowni (dział montażu mechatroniki), której elastyczna organizacja umożliwia wytwarzanie urządzeń w systemie zgodnym z Industry 4.0. W skład obszaru produkcji wchodzi również linia do automatycznego i ręcznego montażu elektroniki.

Wymienione powyżej elementy dają firmie WObit znaczną przewagę konkurencyjną w obszarze najnowocześniejszych technologii. Wyposażenie firmy wraz z doskonale wyszkolonym personelem czyni WObit silnym graczem w branży robotyki i elektromobilności w naszym kraju.

Podczas spotkania szef rządu oraz zaproszeni przedsiębiorcy wzięli udział w prezentacji urządzeń demonstrujących możliwości firmy WObit, w tym robotów mobilnych Mobot AGV oraz robotów manipulacyjnych typu Tower.

Premier Mateusz Morawiecki był pod wrażeniem nowoczesności i innowacyjności polskiej, rodzinnej firmy WObit oraz jej działań na polu współpracy nauki z biznesem. Przykładem takiej kooperacji jest m.in. objęcie patronatem klasy w zawodzie: technik mechatronik w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas