Facebook

Przy lotnisku w Olsztynie powstanie elektrownia PV

Przy olsztyńskim lotnisku Dajtki powstanie elektrownia fotowoltaiczna o mocy 3 MW. Będzie to największa tego typu elektrownia w mieście i okolicach, zbuduje ją lokalna firma.

Elektrownię fotowoltaiczną przy olsztyńskim lotnisku Dajtki zbuduje firma Bob Energetyk z Olsztyna. Jej prezes, Bogusław Wojciechowski powiedział PAP, że decyzja o inwestycji jest motywowana troską o ochronę środowiska oraz tym, że obecnie tylko ten sektor energetyki może liczyć na wsparcie.

Nie możemy się skazywać na oddychanie smogiem, a skoro upadło wspieranie energetyki wiatrowej pozostaje fotowoltaika – powiedział prezes firmy Bob Energetyk.

Firma ma już za sobą załatwianie spraw formalno-prawnych dotyczących inwestycji. Budowa farmy fotowoltaicznej ma się rozpocząć na wiosnę.

– Wyprodukowaną energię będziemy sprzedawać na Towarowej Giełdzie Energii tak, jak to czynimy z energią wyprodukowaną na innych naszych farmach fotowoltaicznych – dodaje Bogusław Wojciechowski.

Firma Bob Energetyk elektrownię fotowoltaiczną o mocy 2 MW ma obecnie w Olsztynku. Elektrownia ta jest usytuowana na byłym wysypisku śmieci. W sumie moc elektrowni należących do tej firmy wynosi 10 MW, a planuje ona podwojenie mocy. Elektrownia fotowoltaiczna na lotnisku Dajtki o mocy 3 MW będzie największą tego typu w Olsztynie i okolicach.
(PAP)

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas