Facebook

Cztery stacje ładowania uruchomiono w Inowrocławiu

W Inowrocławiu oddano do użytku infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych. Cztery ładowarki pantografowe OppCharge o mocy 300 kW każda zasilają na ulicach Inowrocławia osiem autobusów elektrycznych.

Jest to jedno z pierwszych wdrożeń systemu OppCharge w Polsce. Odwrócony pantograf daje kompatybilność ładowania niezależnie od marki pojazdu. A samo ładowanie za pomocą pantografu jest całkowicie zautomatyzowane i nie wymaga ingerencji kierowcy. Pantografy będą zasilać autobusy o napędzie hybrydowym oraz o napędzie całkowicie elektrycznym.

Wcześniej w Inowrocławiu uruchomiono ładowarkę zajezdniową typu plug-in o mocy 40 kW. W odróżnieniu od stacji zajezdniowych ładowanie poprzez pantograf nie wymaga żadnej ingerencji kierowcy, proces jest w pełni zautomatyzowany. Dzięki temu autobusy mogą być szybko zasilane w czasie postoju na pętli, bez udziału człowieka, bez wpływu na rozkład jazdy.

Cztery ładowarki pantografowe OppCharge wraz z zewnętrznym system monitorowania, który daje możliwość kontrolowania na bieżąco procesów ładowania pojazdów, zbierania danych o procesach i przeprowadzania konserwacji systemu, dostarczone zostały przez firmę Ekoenergetyka-Polska.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas