Facebook

Elektrobusy dla Warszawy za 400 mln zł

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie otrzymały ofertę na dostawę autobusów elektrycznych. Realizacją ogłoszonego w październiku 2018 roku przetargu zainteresowany jest tylko Solaris.

Zamówienie dla MZA obejmuje dostawę aż 130 przegubowych autobusów elektrycznych. Dzięki temu Warszawa, jako drugie po Londynie miasto w Europie, będzie miała ponad 100 autobusów elektrycznych. Łącznie, wraz z posiadanymi już elektrobusami, po stołecznych ulicach poruszać się będzie 160 pojazdów na prąd.

W postępowaniu swoją ofertę złożył tylko Solaris Bus & Coach. Za wyprodukowanie elektrycznych przegubowców firma chce 399,6 mln zł. Kwota przeznaczona na zakup przez zamawiającego była wyższa i wyniosła 431,7 mln zł. Teraz komisja przetargowa zbada poprawność złożonej oferty. Pierwsze z zamówionych elektrobusów będą mogły wyjechać na stołeczne ulice na początku 2020 roku.

Dodatkowym przedsięwzięciem MZA w zakresie elektromobilności będzie budowa sieci pantografowych ładowarek ulicznych na pętlach autobusowych. Staną one w sumie w 20 punktach Warszawy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas