Facebook

Enefit Green z rekordem produkcji OZE w lutym

Elektrownie wiatrowe spółki Enefit Green, która w Grupie Eesti Energia odpowiada za wytwarzanie energii z OZE, wyprodukowały w lutym rekordowy wolumen 124 GWh energii elektrycznej. To aż 10 razy więcej niż rok temu i 30% więcej niż w styczniu 2019 r.

W Estonii i na Litwie spółka Enefit Green posiada 20 farm wiatrowych wyposażonych w 165 wiatraków o łącznej mocy 398 MW. Wolumen energii elektrycznej wyprodukowanej w ubiegłym miesiącu odpowiada rocznemu zaopatrzeniu 40 tys. gospodarstw domowych.

Poprzez przejęcie Nelja Energia w 2018 roku, Enefit Green zwiększył udział energii wiatrowej w swoim portfelu. Wyjątkowo wysoka produkcja w lutym jest rezultatem świetnych warunków wiatrowych, a także bardzo dobrej wydajności elektrowni – oznajmia Aavo Kärmas, dyrektor zarządzający Enefit Green.

Enefit Green jest spółką zależną estońskiej Eesti Energia. Działa w obszarze energetyki odnawialnej, wytwarzając prąd z wiatru, wody i słońca. Do produkcji energii elektrycznej i cieplnej stosuje także biomasę oraz zmieszane odpady komunalne. Dzięki przejęciu Nelja Energia w listopadzie 2018 roku do portfela produkcyjnego Enefit Green trafiły farmy wiatrowe, a także fabryka peletu na Łotwie. Po przejęciach produkcja energii elektrycznej Enefit Green wzrosła prawie trzykrotnie, przekraczając 1 TWh rocznie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas