Facebook

Innogy uruchamia w Warszawie car sharing samochodów elektrycznych

W środę 3 kwietnia w Warszawie zostanie uruchomiona usługa wynajmu aut elektrycznych na minuty – informuje Innogy Polska i zapowiada, że docelowo do dyspozycji użytkowników przekazanych zostanie 500 samochodów z napędem elektrycznym.

Użytkownicy usługi wypożyczania samochodów elektrycznych na minuty będą mogli korzystać w Warszawie główne z samochodów BMW i3. Do ich dyspozycji będzie też 30 sportowych modeli BMW i3s. Koszt jazdy BMW i3 w wyniesie 1,19 zł za minutę, zaś BMW i3 S – 1,49 za minutę. Dodatkowo, z myślą o użytkownikach, którzy chcieliby korzystać z usługi dłużej, firma przygotowała pakiety dobowe. Odpowiednio wynoszą one 239 zł i 299 zł. Chcąc zachęcić mieszkańców Warszawy do jazdy autami elektrycznymi, Innogy udostępnia pierwszą – 15 minutową – jazdę w ramach usługi za 1 grosz.

Aby wypożyczyć auto wystarczy zainstalować na urządzeniu dedykowaną aplikację mobilną innogy go! dostępną dla systemów Android i iOS. Po zarejestrowaniu się i podaniu wymaganych danych, utworzone zostanie konto użytkownika, dzięki któremu w prosty i szybki sposób będzie można skorzystać z usługi.

Do ładowania pojazdów Innogy wykorzysta dedykowaną sieć 30 ładowarek o mocy 50 kW każda, które będą w stanie w pełni naładować BMW i3 w 50 minut. Opcjonalnie, możliwe będzie podłączenie auta przez użytkownika do jednej z ogólnodostępnych stacji ładowania Innogy na terenie Warszawy i okolic.

Innogy podkreśla, że w przypadku obydwu typów stacji ładowania energia pochodzi w całości ze źródeł wiatrowych, bo spółka zakupiła Gwarancję Pochodzenia na 2 GWh energii elektrycznej, do wykorzystania do końca 2019 roku. W kolejnych latach trwania usługi planowane jest utrzymanie tej strategii. Jednocześnie Innogy zapowiada, że docelowo zbuduje Warszawie sieć 500 ogólnodostępnych punktów ładowania. Dotychczas Innogy udostępniała mieszkańcom Warszawy i okolic 36 punktów ładowania.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas