Facebook

Śląskie szkoły otrzymały dodatkowy sprzęt od Taurona

Tauron Dystrybucja przekazał dodatkowe wyposażenie do trzech śląskich szkół. Pracownie elektryczne Technikum Mechaniczno-Elektrycznego im. Nikoli Tesli w Chorzowie, Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach oraz Zespołu Szkół nr 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zabrzu wzbogaciły się w sumie o 527 sztuk nowego sprzętu.

Technikum z Chorzowa zostało wyposażone we frezarkę i ploter. Przekazane szkole specjalistyczne urządzenia będą wykorzystywane na lekcjach oraz zajęciach dodatkowych, mających na celu jak najlepsze przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia na uczelniach wyższych oraz pracy zawodowej.

Energetycy z Taurona wspomagają tę szkołę już od 10 lat. Firma organizuje praktyki zawodowe dla uczniów oraz wyjazdy edukacyjne do stacji elektroenergetycznych i dyspozycji ruchu. Pracownicy spółki regularnie prowadzą w szkole wykłady popularnonaukowe i specjalistyczne oraz szkolenia nie dla uczniów i kadry nauczycielskiej. W poprzednich latach firma przekazała szkole m.in. środki na zakup drukarki 3D oraz zestaw elektronicznych liczników energii elektrycznej, które są używane na zajęciach praktycznych i podczas egzaminów zawodowych.

Z Zespołem Szkół Łączności z Gliwic Tauron Dystrybucja zawarł umowę patronacką. W jej ramach młodzież ma możliwość nauki w klasach kształcących w zawodzie technik-elektryk. Umowa obejmuje także m.in. organizację praktyk zawodowych i szkoleń. Teraz przekazano szkole 224 sztuki różnego rodzaju osprzętu elektrycznego, jak lampki modułowe, wiertarko-wkrętarki czy uniwersalne mierniki. Nowe wyposażenie będzie używane przez uczniów na zajęciach lekcyjnych w pracowni elektrycznej i pomoże im zwiększyć kwalifikacje i umiejętności.

Zabrzański Zespół Szkół, z którym Tauron współpracuje już od ośmiu lat, wzbogacił się o kolejne 301 sztuk specjalistycznego wyposażenia pracowni elektrycznej – od przycisków modułowych, wyłączników nadprądowych do rozdzielnic, szybkozłączek i silników elektrycznych.

Sprzęt zostanie wykorzystany do przygotowania uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik-elektryk.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas