Facebook

Fanuc łączy polskie spółki

Firma Fanuc rozpoczyna działalność w nowej strukturze organizacyjnej. Wszystkie działania operacyjne polskich oddziałów Fanuc (tj. Fanuc Robotics Polska – roboty przemysłowe oraz Fanuc FA Polska – sterowania i napędy maszyn CNC) będą odtąd realizowane w ramach jednej firmy Fanuc Polska. Na jej czele stanie Konrad Grohs – dotychczasowy prezes i założyciel Fanuc Robotics Polska oraz prezes Fanuc FA Polska. Połączenie polskich spółek Fanuc w jedną strukturę ma zapewnić poprawę elastyczności i efektywności działania, przy podobnym poziomie zasobów i narzędzi.
Dzięki połączeniu spółek mamy możliwość uzyskania i lepszego wykorzystania efektów synergii pomiędzy naszymi strukturami, dotychczas funkcjonującymi niezależnie. To z kolei pozwoli nam na zaoferowanie klientom bardziej zaawansowanych rozwiązań, na jeszcze bardziej konkurencyjnych warunkach – podkreśla Konrad Grohs.
Firma Fanuc jest obecna w Polsce od siedmiu lat. W czasie swojej dotychczasowej działalności na rynku zainstalowała około 1,5 tys. robotów przemysłowych oraz 4 tys. sterowań CNC, wspierając procesy optymalizacji produkcji poszczególnych firm.
Roboty, obrabiarki sterowane numerycznie i systemy CNC są tworzone m.in. po to, aby producenci mogli oszczędzać. W branżach, gdzie oszczędności były najbardziej potrzebne, klienci już zaczęli korzystać z optymalnych rozwiązań – dodaje Konrad Grohs.
Widząc konieczność większego zaangażowania się w proces rozwoju polskiego rynku przemysłowego, Fanuc oferuje polskim producentom dostęp do wszystkich swoich produktów, tj. robotów przemysłowych, sterowań CNC i zaawansowanych centrów obróbkowych. Jednocześnie stara się przekonywać firmy, że nie warto koncentrować się jedynie na samej wartości zakupu maszyny, ale analizować ten zakup w szerszej perspektywie. Najbardziej istotne powinno być to, w jaki sposób środki przeznaczone na zakup inteligentnych maszyn przełożą się na obniżenie kosztów produkcji, poprawę jej jakości, zapewnienie powtarzalności tej jakości, a w końcu także zmniejszenie ilości zwrotów reklamacyjnych. To wszystko ma olbrzymi wpływ na wiarygodność firmy.

Maj 2014

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas