Facebook

FCA będzie współpracował z Enel X i Grupą Engie

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) podpisał dwie umowy dotyczące współpracy z Enel X i Grupą Engie na rzecz nowych rozwiązań z zakresu e-mobilności. Kooperacja ma na celu wsparcie produkcji i dystrybucji modeli hybrydowych Plug-In (PHEV) oraz samochodów w pełni elektrycznych (BEV) wprowadzanych na rynek w ramach planu biznesowego Grupy FCA na lata 2018-2022.

Oprócz Enel X i Engie we współpracy z FCA udział wezmą także spółki zależne Engie Eps, które specjalizują się w magazynowaniu energii. FCA współpracuje z nimi już od ponad dwóch lat. Partnerem będzie również EVBox –producent stacji ładowania samochodów elektrycznych. Współpraca obejmie wszystkie główne rynki w Europie, które korzystają z technologii opracowanych w ostatnich latach. Kooperacja z Enel X prowadzona będzie na terenie Włoch, Hiszpanii i Portugalii, natomiast z Engie w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Grecji, na Węgrzech, w Holandii, Polsce, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Głównym celem nawiązanych partnerstw będzie stworzenie oferty prywatnych i publicznych rozwiązań z zakresu ładowania na potrzeby wsparcia sprzedaży pojazdów elektrycznych FCA, które wkrótce trafią na rynek, w tym elektrycznego Fiata 500 (BEV) i hybrydowego Jeepa Renegade (PHEV).

Nabywcy tych aut będą mogli skorzystać z możliwości zainstalowania przydomowych stacji ładowania (tzw. „wallbox”) dostosowanych do ich potrzeb, z opcją optymalizacji ładowania i inteligentnego zarządzania. Każdy z partnerów zapewni obsługę klientów w zakresie oceny wykonalności instalacji stacji naściennej i samego wykonania, jak również bieżącej obsługi i konserwacji przez cały okres użytkowania pojazdu i stacji.

Poza przydomowymi punktami ładowania klienci zyskają dostęp do niedrogich i wygodnych rozwiązań w publicznych punktach ładowania. Ponadto FCA wspólnie z partnerami będzie opracowywać aplikacje ułatwiające wyszukiwanie publicznych punktów ładowania, jak również rozliczanie usług ładowania dzięki zintegrowanym funkcjom łączności w pojazdach.

FCA wraz z partnerami będzie ponadto kontynuować działania szkoleniowe i elektryfikacyjne w obrębie sieci sprzedażowej na terenie Europy. Opracowano już specjalne programy szkoleniowe dla pracowników sprzedaży oraz innych pracowników salonów FCA. Co więcej, trwają prace nad infrastrukturą do ładowania na parkingach salonów samochodowych, parkingach dla klientów, placach jazdy próbnej i punktach serwisowych.

W ciągu kolejnych dwóch lat FCA zainstaluje około 700 stacji ładowania samochodów elektrycznych przy swoich fabrykach, biurach i centrach B+R we Włoszech, jak również na parkingach dla pracowników, dzięki czemu będą oni mogli ładować akumulatory swoich pojazdów w godzinach pracy. FCA i Enel X uruchomią ponadto program pilotażowy rozwoju nowych usług i rozwiązań z zakresu ładowania.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas