Facebook

Ekoenergetyka z kolejną umową w Norwegii

Ekoenergetyka – Polska wygrała przetarg i podpisała umowę ramową, która zakłada dostarczenie do 15 pantografowych stacji szybkiego ładowania o mocach 300 kW oraz 450 kW z opcją domówienia kolejnych 10 sztuk. Pierwsze zamówienie to minimum 12 stacji opiewające na kwotę około 18,5 mln zł. Dodatkowe 10 urządzeń Brakar może zamówić w terminie do 31 sierpnia 2023 roku.

Brakar to norweska firma odpowiedzialna za organizację transportu publicznego w okręgu Buskerud. Obszarem swojej działalności obejmuje także stolicę regionu – prawie 70-tysięczne Drammen. Miasto obecnie posiada już w pełni zelektryfikowaną linię nr 51. Region w ramach wdrażania zrównoważonego i czystego transportu realizuje właśnie dużą inwestycję związaną z wdrożeniem infrastruktury ładowania i zakupem autobusów elektrycznych.

Miejskie stacje szybkiego ładowania od Ekoenergetyki będą wyposażone w maszt z odwróconym pantografem (OppCharge), a zakres prac w ramach zawartej umowy obejmuje kompleksowe wykonanie stacji od przeprowadzenia zasilania, przez prace budowlane, dostawę i montaż oraz uruchomienie. Pakiet obejmuje także serwis posprzedażowy.

– To już nasz trzeci i największy po Oslo i Kristiansand projekt w Norwegii. Widzimy jak kraj oraz poszczególne regiony jak Buskerud są aktywnie zaangażowane w walkę o czyste powietrze i zminimalizowanie emisji. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego projektu. Infrastruktura, która będzie dostarczona dla Brakar pokazuje także, że nie tylko wielkie aglomeracje jak Paryż, Warszawa czy Hamburg, ale także mniejsze miasta mogą skutecznie wdrażać elektromobilność na szeroką skalę – oznajmia Maciej Wojeński, wiceprezes firmy Ekoenergetyka – Polska.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas