Facebook

GreenWay udostępnił pierwszą w Polsce ładowarkę o mocy 150 kW

GreenWay Polska w czerwcu udostępnił swoim klientom pierwszą w Polsce ładowarkę o mocy do 150 kW. Znajdująca się w poznańskiej Galerii A2 stacja jest w stanie w pełni wykorzystać potencjał aut elektrycznych najnowszej generacji.

Obecnie większość szybkich ładowarek aut elektrycznych dostępnych na rynku umożliwia ładowanie DC z maksymalną mocą 50 kW. GreenWay Polska ma już w swojej sieci ponad 100 tego typu szybkich ładowarek, posiadających łącznie ponad 200 punktów ładowania dużej mocy. Do końca roku w sieci zarządzanej przez spółkę pojawi się dodatkowo ponad 150 takich punktów.

Coraz więcej nowych modeli aut jest w stanie przyjąć dużą moc powyżej 50 kW, w związku z czym GreenWay już w kwietniu tego roku rozpoczął proces rozbudowy wybranych stacji ładowania. Wybrane stacje sieci w Krakowie i Wrocławiu od wiosny dysponują mocą do 100 kW, w czerwcu dołączyła do nich stacja w Poznaniu – pierwsza stacja ładowania o mocy 150 kW dostępna w Polsce.

– Testowaliśmy naszą ładowarkę na nowym modelu auta marki Audi e-tron, mogącym ładować się z mocą 150 kW. Możemy potwierdzić, że te pojazdy w pełni wykorzystują możliwości ładowarki, podobnie jak Tesla model 3. Obecnie tego typu urządzenia dopiero pojawiają się w sieciach ładowania, pamiętajmy jednak, że w tak dynamicznym i młodym sektorze, jakim jest elektromobilność, nowości szybko stają się standardem – podkreśla Maciej Gajewski, dyrektor zarządzający GreenWay Polska.

Ładowarka GreenWay o mocy 150 kW w Galerii A2 w Poznaniu to najnowsza wersja szybkiej ładowarki Delta. Urządzenie wyposażono w 12 modułów prostownikowych drugiej generacji o mocy 12,5 kW każdy, nowy system chłodzenia, a także przewód CCS wysokiej mocy. Zmodernizowana ładowarka dysponuje obecnie trzema trybami ładowania samochodów elektrycznych: CHAdeMO: do 63 kW, CCS: do 150 kW oraz AC Typu 2: do 43 kW. Urządzenie pozwala na równoczesne ładowanie dwóch pojazdów na obu złączach DC (CCS i CHAdeMO) poprzez dynamiczny przydział mocy modułów prostownikowych.

Już jesienią GreenWay planuje uruchomić w Polsce pierwszą ultraszybką stację o mocy do 350 kW.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas