Facebook

TIM znacząco poprawia zysk netto

W pierwszym kwartale tego roku TIM (na poziomie jednostkowym i skonsolidowanym) zarobił na czys­to 4,5 mln zł wobec 234 tys. zł rok wcześniej. Przychody grupy zwiększyły się o 19,2% do 147,4 mln zł, zaś samego TIM-u o 17,9% do 135,2 mln zł. Udział e-commerce w obrotach spółki wyniósł niemal 73%, czyli o 10 punktów procentowych więcej niż w analogicznym okresie roku 2015.
W pierwszym kwartale 2016 r. TIM zanotował niemal 20-procentowy wzrost kosztów operacyjnych, jednak zdarzenie to miało charakter jednorazowy i było przede wszystkim efektem kosztów związanych z rozbudową istniejącego systemu automatyki magazynowej w centrum logistycznym w podwrocławskich Siechnicach.
TIM systematycznie rozwija ofertę wyrobów elektrotechnicznych dostępnych online i wysyłanych do klienta w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Liczba produktów dostępnych od ręki (stale znajdujących się na stanie magazynowym) była na koniec pierwszego kwartału 2016 r. o jedną trzecią wyższa niż rok wcześniej i wzrosła z 50,3 tys. do 66,9 tys.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas