Facebook

RWE zmienia nazwę na innogy

RWE zmienia nazwę na innogy, która pochodzi od pierwszych i ostatnich sylab słów: „innowacja“ i „energy“, (względnie) „technology“. Przejście na nową markę zainicjują na początku września 2016 r. Niemcy, Czechy i Polska. Na Słowacji zostanie wprowadzona w październiku bieżącego roku, a w innych krajach w roku 2017 i w latach kolejnych.

W Polsce pod nową nazwą energetyczna grupa będzie funkcjonować od 2 września. W związku z powyższym RWE Polska zmieni swoją nazwę na innogy Polska, a RWE Stoen Operator na innogy Stoen Operator.

– Wprowadzając markę innogy, chcemy, dzięki odpowiednim produktom i usługom, być liderami efektywnej, przyjaznej dla środowiska i inteligentnej energetyki. Chcemy kształtować energetykę przyszłości i zmieniać życie ludzi na lepsze. W tym celu musimy przejść proces zmiany i pod wieloma względami zmienić sposób myślenia. Już dzisiaj jesteśmy nowoczesnym i innowacyjnym przedsiębiorstwem energetycznym, a jako nowa spółka będziemy kontynuować działalność w trzech silnych obszarach, generując obroty na poziomie około 40 mld euro i zatrudniając około 40 tys. pracowników. Na takim fundamencie będziemy budowali nową spółkę – czytamy w komunikacie RWE.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas