Facebook

Forum-Rondo uruchamia Centrum Logistyczne

ES_08_20166 mln zł – tyle w ostatnim czasie na inwestycje przeznaczyła Polska Grupa Elektryczna Forum-Rondo. Najnowszą realizacją jest rozbudowane Centrum Logistyczne, które pozwoli usprawnić procesy logistyczne grupy i skuteczniej konkurować na rynku dystrybucji materiałów elektrotechnicznych.

W dniu 21 czerwca w Morszkowie (woj. mazowieckie) odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Logistycznego Polskiej Grupy Elektrycznej Forum-Rondo, jednej z największych w Polsce grup zakupowych działających w bran­ży dystrybucji materiałów elektrotechnicznych. W uroczystości, poza właścicielami firm członkowskich oraz przedstawicielami lokalnych władz, uczestniczyli także kluczowi dostawcy grupy. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: prezes grupy Forum-Rondo Krzysztof Lisowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Kazimierz Hinc oraz prezes firmy NKT Cables Maciej Zając.
Dalsza część uroczystości odbyła się w położonym nieopodal Pałacu Ossolińskich, gdzie goście mieli możliwość wspólnie kibicować reprezentacji Polski podczas zwycięskiego meczu z Ukrainą. Spotkanie zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Zaplecze magazynowe

Centrum Logistyczne powstało na terenie, gdzie od początku funkcjonowania firmy mieści się jej siedziba, czyli w Morszkowie. W ostatnim czasie spółce udało się dokupić kilka sąsiadujących działek, co pozwoliło na realizację planów związanych z rozbudową zaplecza magazynowego i biurowego. Obecnie Forum-Rondo posiada trzy obiekty magazynowe o łącznej powierzchni ponad 4,5 tys. m2, które usytuowane są na działkach liczących w sumie 3,5 hektara. Magazyny mogą pomieścić ponad 6 tys. palet. Na składowanie kabli przeznaczono i odpowiednio zagospodarowano teren o powierzchni 15 tys. m2, pozostałą część stanowi plac manewrowy obsługujący dostawy i wysyłkę towaru.

Skuteczniejsze konkurowanie na rynku

W sumie w ostatnim czasie na rozbudowę centrum właściciele Grupy Forum-Rondo przeznaczyli blisko 6 mln zł. Tak zainwestowane pieniądze pozwolą rozwinąć ofertę asortymentową, poprawić procesy logistyczne, a w rezultacie skuteczniej konkurować na rynku.
Poczynione inwestycje pozwolą Forum-Rondo sprostać coraz wyższym oczekiwaniom rynku. Firma chce poszerzyć zakres asortymentowy dostępny w magazynie centralnym, ale także poprawić jakże istotną w obecnych czasach terminowość dostaw. Dzisiejszy klient wymaga bardzo profes­jonalnej i szybkiej obsługi. Rozbudowa zaplecza magazynowego oraz usprawnienie procesów logistycznych z pewnością pozytywnie przełoży się na jakość obsługi naszych kontrahentów a nam pozwoli na jeszcze szybszy wzrost obrotów. Budując nowe Centrum Logistyczne i rozumiejąc dynamicznie zmieniający się rynek dystrybucji, właściciele zwiększają rolę magazynu centralnego, ale też oczekują skumulowania zakupów centralnych i osiągnięciu efektu skali – podkreśla Krzysztof Lisowski, prezes Forum-Rondo.

Grupa Forum-Rondo

PRZYCHODY GRUPY FORUM-RONDO (w mln zł)

PRZYCHODY GRUPY FORUM-RONDO (w mln zł)

Grupa Forum-Rondo funkcjonuje na rynku od 1999 roku. Obecnie zrzesza 53 firmy, posiadające 134 punkty sprzedaży i zatrudniające ponad 1 tys. osób.
W ubiegłym roku grupa wypracowała przychody w wysokości 931 mln zł, a w roku bieżą­cym planuje osiągnąć sprzedaż na poziomie 1 mld zł. Po sześciu miesiącach 2016 roku udało się zrealizować ten plan w ponad 44%, notując obroty w wysokości 441,5 mln zł.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas