Facebook

RWE wdroży magazyn energii dla prosumentów

W ramach prac badawczo-rozwojowych RWE Stoen Operator opracuje i wdroży pierwszy w Warszawie magazyn energii w stacji SN/nN. Układ o pojemności ponad 30 kWh zostanie zbudowany w oparciu o baterie litowo-jonowe.
Zbudowanie układu magazynowania energii ma dać odpowiedź m.in. na pytania dotyczące możliwości poprawy pewności zasilania dla klientów, realizacji nowych usług systemowych i techniczno-ekonomicznych uwarunkowań implementacji takich instalacji na szeroką skalę. Pilotażowa instalacja zostanie poddana szeregowi testów, w tym próbie wydzielenia wyspy (odłączenie stacji SN/nN od sieci zasilającej SN i podtrzymaniu kluczowych klientów zasilanych z tej stacji) oraz sprawdzeniu współpracy układu: magazyn – sieć elektroenergetyczna.
Opracowanie i budowa układu magazynu energii to koszt ponad 180 tys. zł. Jest to kwota w całości pokrywana z środków własnych RWE Stoen Operator w ramach realizacji działań badawczo-rozwojowych. Testowe uruchomienie instalacji jest planowane na koniec trzeciego kwartału bieżącego roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas