Facebook

TIM wsparł dziecięce Onkoigrzyska

Ponad 100 zawodników z Dolnego Śląska, Czech i Słowacji wzięło udział w Dolnośląskich Onkoigrzyskach Dzieci i Młodzieży, które już po raz dziewiąty odbyły się we Wrocławiu. Po raz ósmy jednym z głównych sponsorów wydarzenia był TIM SA.

W czerwcowych zawodach, na kilka tygodni przed rozpoczęciem przez tysiące sportowców zmagań w Rio, w stolicy Dolnego Śląska konkurowali ze sobą mali pacjenci zmagający się z chorobami nowotworowymi.

Onkoigrzyska 2016

Onkoigrzyska 2016

W zależności od wieku i stanu zdrowia rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych, zawodach pływackich, tenisie stołowym, badmintonie i piłce nożnej (na wrocławskim Stadionie Olimpijskim) lub w konkurencjach zręcznościowych (w Przylądku Nadziei – kierowanej przez prof. Alicję Chybicką Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu).

Onkoigrzyska 2016

Onkoigrzyska 2016

Obraz roześmianych twarzy, oczu pełnych zapału i emocji pozostanie na długo w naszej pamięci. Zawody były doskonałą okazją do promowania aktywności fizycznej wśród osób leczonych z powodu chorób onkologicznych. Wszak ruch przybliża nas do zdrowia – podsumowuje imprezę prof. Marek Woźniewski, kierownik Katedry Fizjoterapii i Terapii Zajęciowej w Medycynie Zachowawczej i Zabiegowej na Wydziale Fizjoterapii wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, która jest jednym z organizatorów Onkoigrzysk.

Onkoigrzyska 2016

Każdy ze zwycięzców w poszczególnych dyscyplinach otrzymał pamiątkowy medal i atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów wydarzenia, m.in. TIM SA.

Jesteśmy z Onkoigrzyskami niemal od samego początku, przez lata pomagaliśmy w budowie Przylądka Nadziei. Pochodzimy z Wrocławia, jesteśmy obecni na rynku od prawie 30 lat, a to zobowiązuje – także do tego, by dostrzegać ważne społecznie inicjatywy i wspierać je – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA.

Onkoigrzyska 2016

Onkoigrzyska 2016

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2017 r.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas