Facebook

RWE zmienia nazwę i przejmuje w sektorze PV

Niemiecki koncern energetyczny RWE (wkrótce innogy) poinformował, iż przejmie należącą do również niemieckiego przedsiębiorstwa Belectric spółkę Belectric Solar & Battery Holding GmbH. Transakcja ma zostać sfinalizowana na początku przyszłego roku, po uzyskaniu zgody właściwych instytucji. Szacuje się, że transakcja jest warta kilkadziesiąt milionów euro. Oznacza to zmianę priorytetów w kierunku energetyki rozproszonej, odnawialnych źródeł energii i jej magazynowania.

Belectric to jeden z największych na świecie deweloperów w sektorze OZE, który może pochwalić się prawie 300 realizacjami w zakresie przemysłowych farm fotowoltaicznych i dachowych systemów PV o łącznej mocy ponad 1,5 GW. Firma odpowiada także za utrzymanie farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 1 GW.

We wrześniu ma nastąpić oficjalna zmiana nazwy koncernu – z RWE International SE na innogy SE. Spółka innogy SE ma się koncentrować na usługach sieciowych, dystrybucji i odnawialnych źródłach energii. Wcześniej RWE używał już nazwy Innogy. Tak nazywała się spółka niemieckiego koncernu odpowiedzialna za obszar OZE.

RWE zmieni nazwę także w Polsce. Zapewnia przy tym, że nie będzie to oznaczać problemów dla dotychczasowych klientów RWE Polska i RWE Stoen Operator. Ta ostatnia firma zmieni nazwę na innogy Stoen Operator. Natomiast RWE Polska zmieni się w innogy Polska.

Przejęcie Belectric Solar & Battery czyni innogy międzynarodowym graczem na rynku przemysłowych farm fotowoltaicznych i technologii magazynowania energii, co jest całkowicie zgodne ze strategią korporacyjną innogy. Te technologie wnoszą ważny wkład w ekspansję zdecentralizowanego systemu energetycznego opartego na źródłach odnawialnych – podała w komunikacie niemiecka firma.

Szef RWE Peter Terium poinformował podczas ostatniego zebrania akcjonariuszy, iż jego firmę czeka być może największa zmiana modelu biznesowego w historii, a nowy koncern będzie opierał się o zdecentralizowaną energetykę.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas