Facebook

Szynoprzewody DKC Powertech w ofercie ZPUE

Elektrosystemy 10/2016Firma ZPUE rozszerzyła ofertę o szynoprzewody niskiego napięcia Powertech. Partnerem przedsiębiorstwa został włoski producent – DKC – działający na terenie kilkunastu krajów. ZPUE zostało wyłącznym dystrybutorem szynoprzewodów tej marki na polskim rynku.

Kadra techniczna DKC jest obecna w branży od kilkudziesięciu lat. Przedsiębiorstwo jest jednym z pionierów wprowadzenia systemu przewodów szynowych na rynek europejski w latach 70. Osiągnięcia włoskiej firmy w znacznym stopniu ukształtowały dzisiejszą koncepcję rozdziału energii za pomocą szynoprzewodów.

 System Powertech charakteryzuje się aluminiową obudową, zapewniającą znaczną redukcję wagi oraz dużo lepszą wymianę ciepła w stosunku do obudowy ze stali galwanizowanej

System Powertech charakteryzuje się aluminiową obudową, zapewniającą znaczną redukcję wagi oraz dużo lepszą wymianę ciepła w stosunku do obudowy ze stali galwanizowanej

Rozwiązania

Jako pierwsze ofertę ZPUE wzbogaciły szynoprzewody dużej mocy typu Powertech wykonane w technologii kanapkowej. Służą one m.in. do zasilania oraz sprzęglania rozdzielnic grupy ZPUE, a także do dystrybucji energii, jako główne linie zasilania w sektorze przemysłowym, komercyjnym oraz usługowym. Szynoprzewody Powertech są wykonane zgodnie z nową normą IEC 61439-6. Produkt w wersji z przewodnikami aluminiowymi jest dostępny w zakresie prądów od 800 do 5 000 A, natomiast w wersji miedzianej od 1 000 do 6 400 A. Wkrótce ZPUE wprowadzi także na rynek szynoprzewody DKC średniej mocy od 100 do 630 A.
System Powertech charakteryzuje się aluminiową obudową, zapewniającą znaczną redukcję wagi oraz dużo lepszą wymianę ciepła w stosunku do obudowy ze stali galwanizowanej. Standardowo produkt oferuje stopień ochrony IP55, na życzenie może być również w wersji IP65. Nominalne natężenie prądu jest stałe, niezależnie od tego, czy szynoprzewód jest ułożony poziomo, czy pionowo. Cechy te sprawiają, że system Powertech plasuje się w czołówce segmentu.

ZPUE wykorzystuje szynoprzewody Powertech m.in. do zasilania oraz sprzęglania rozdzielnic

ZPUE wykorzystuje szynoprzewody Powertech m.in. do zasilania oraz sprzęglania rozdzielnic

Realizacje

Od momentu wprowadzenia szynoprzewodów Powertech na polski rynek (połowa kwietnia 2016 r.) firma ZPUE zrealizowała z ich użyciem kilka dużych inwestycji, skupionych głównie w sektorze przemysłowym. Dla firmy Bolsius – holenderskiego producenta świec – ZPUE wykonało system dystrybucji energii w nowej hali produkcyjnej w Zalesiu Małym. Kolejne przedsięwzięcie przeprowadzono dla Electropoli w Nowej Soli – firmy zajmującej się galwanotechniką. Inwestycje te zostały dodatkowo wyposażone w rozdzielnice SN oraz nN produkcji ZPUE. Dzięki poszerzonej ofercie, ZPUE może w kompleksowy sposób zapewnić obiektom niezawodny system zasilania oraz dystrybucji energii elektrycznej.

W najbliższym czasie ZPUE zamierza wdrażać rozwiązania DKC przede wszystkim w przemyśle, gdzie główne linie dystrybucji zasilania bardzo często są projektowane jako szynoprzewody

W najbliższym czasie ZPUE zamierza wdrażać rozwiązania DKC przede wszystkim w przemyśle, gdzie główne linie dystrybucji zasilania bardzo często są projektowane jako szynoprzewody

W najbliższym czasie włoszczowski producent planuje przede wszystkim wdrażanie szynoprzewodów DKC w przemyśle, gdzie główne linie dystrybucji zasilania bardzo często są projektowane jako szynoprzewody. Drugim obszarem wykorzystania produktu będą własne stacje kontenerowe, gdzie szynoprzewody mogą zastąpić tradycyjne instalacje składające się z niezaizolowanych płaskowników łączących transformatory o mocy powyżej 1 000 kVA z rozdzielnicami nN.

Łukasz Bartczak
Autor jest kierownikiem sekcji Systemy Energetyczne w firmie ZPUE

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas