Facebook

Osram: zamówienie na oświetlenie LED od BMW

Monachijska firma Osram otrzymała od Grupy BMW duże zamówienie dotyczące zmiany dotychczasowego tradycyjnego oświetlenia w ośmiu zakładach produkcji samochodów w Niemczech i Austrii, na nowoczesne i energooszczędne systemy wykorzystujące technikę LED. Jest to jedno z największych zamówień uzyskanych przez dział Osram Lighting Solutions. Ponad 170 tys. opraw objętych umową ramową zostanie zainstalowanych w kilku etapach do końca 2017 r.

Jesteśmy zaszczyceni uzyskaniem tak dużego zamówienia. Nasze innowacyjne oprawy LED zmienią oświetlenie w zakładach Grupy BMW na najnowocześniejszą technologię i przyniosą znaczne oszczędności energii – powiedział Eladia Pulido, CEO w Osram Lighting Solutions.

osram_bmw_1

Pierwsza faza projektu jest już w toku i specjalnie zaprojektowane oprawy są obecnie instalowane w zakładach Grupy BMW w Dinglfing oraz Regensburg. Tylko do Dinglfing Osram ma dostarczyć do 70 000 opraw. Montaż nowoczesnej techniki LED zastępującej istniejące oświetlenie jest szybkim procesem, który wymaga jedynie umiarkowanego wysiłku przy instalacji. Dotychczasowy szynowy system oświetlenia z zależnej od Osram firmy Siteco, który był oryginalnie zainstalowany dekadę temu, okazał się szczególnie łatwy do modernizacji. Tworzące go szynoprzewody zasilające mogą pozostać niezmienione, a modernizacja ogranicza się jedynie do usunięcia starych opraw świetlówkowych i podłączenia nowych, nowoczesnych opraw LED, na zasadzie „plug-and-play”, bez konieczności wykonywania dodatkowych instalacji elektrycznych.

osram_bmw_2

W 2015 r. Osram wyposażył już magazyn Grupy BMW w Dingolfing w nowoczesne oświetlenie LED. W ramach tego projektu w nowo wybudowanej hali logistycznej zainstalowano około 6000 opraw.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas