Facebook

Żarówki halogenowe Night Breaker Laser

Firma Osram wprowadza na rynek żarówki halogenowe Night Breaker Laser, wykorzystujące technologię laserowej ablacji. Opracowano ją po to, by uzyskać większą ilość światła w konkretnych punktach na drodze i tym samym zapewnić kierowcom maksimum bezpieczeństwa.

Dzięki połączeniu innowacyjnej konstrukcji i nowoczesnej technologii, Night Breaker Laser zapewnia szczególnie wysoką skuteczność świetlną. Podwyższenie parametrów w stosunku do poprzednich generacji żarówek serii Night Breaker udało się uzyskać m.in. za pomocą laserowej ablacji. Ta unikatowa technologia polega na bardzo precyzyjnym usunięciu laserem niebieskiego filtra z pewnej części bańki – na wysokości skrętki.

Dzięki podwyższeniu parametrów, żarówki będą lepiej oświetlać drogę w konkretnych punktach na drodze, oznaczanych kodami 50R, 75R i 50V (czyli 50 m i 75 m z prawej strony na poboczu oraz 50 m przed samochodem). Właśnie one wyznaczają obszar przed samochodem, który jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa. Punkty te służą także do obliczenia całkowitego natężenia światła w tych miejscach według wzoru 50V+50R+2x75R. Dzięki temu można odnieść zmierzony wynik do parametrów, jakie w takim samym reflektorze można uzyskać stosując żarówkę standardową.

Nowe żarówki, w typach H7 oraz H4, są dostępne od października w punktach prowadzących sprzedaż produktów samochodowych Osram.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas