Facebook

Osram: branżowe spotkanie producentów oświetlenia

Pod koniec października firma Osram zorganizowała branżowe spotkanie producentów rozwiązań oświetleniowych. Jego celem było nie tylko zapoznanie uczestników z obecną strukturą firmy i najnowszymi trendami na rynku oświetleniowym, lecz także, a może przede wszystkim, poszerzenie wiedzy uczestników. Z tego powodu wśród prelegentów, oprócz specjalistów Osram, znaleźli się eksperci z Politechniki Warszawskiej, firmy Khatod czy Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej.

Oświetlenie to już nie tylko światło, lecz także szereg nowych technologii i trendów. To wyzwanie, które wymaga od nas, producentów, niestandardowego podejścia i kreatywnego myślenia – mówił podczas otwarcia konferencji Sebastian Ostrowski, prezes Osram Polska i dyrektor sprzedaży Działu Digital Systems na Europę Centralną.

Każdy system oświetleniowy to ogromna praca zespołowa. W dobie postępującej rewolucji na rynku, ścisła współpraca i wymiana doświadczeń z liderami branży są kluczem do sukcesu każdego projektu, na każdym jego etapie – powiedział po spotkaniu Robert Nowak, prezes zarządu firmy Euroledlighting.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja Christopha Ammersinna, Customer Quality Managera z centrali firmy, który opowiedział o procedurach związanych z zarządzaniem jakością produktów Osram, systemie gwarancyjnym, a także omówił najczęstsze przyczyny uszkodzeń modułów LED.

Żywą dyskusję wśród uczestników wzbudziła prezentacja Marcina Wawerka z Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej CNBOP-PIB dotycząca oświetlenia awaryjnego i związanych z nim wymagań formalno-prawnych.

Prof. dr hab. Wojciech Żagan z Politechniki Warszawskiej poruszył kwestię estetyki w projektowaniu opraw oświetleniowych, a dr inż. Sebastian Słomiński z tej samej uczelni – olśnienia w oświetleniu.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas