Facebook

System monitorowania CMC III firmy Rittal z certyfikatem UL

System Rittal Computer Multi Control III (CMC III) otrzymał certyfikat UL, dopuszczający na amerykański rynek. Podzespoły elektroniczne urządzenia zostały przebadane w Underwriters Laboratories (UL). Szczegółowe testy wykazały, że spełniają one wymagania oraz standardy bezpieczeństwa tej organizacji.

Szafy serwerowe oraz centra danych muszą być chronione przed różnymi zagrożeniami, m.in. ogniem, wodą czy włamaniem. Równolegle wszystkie popularne systemy zarządzania siecią integrują parametry fizyczne i ostrzegają w przypadku, gdy dochodzi do odchyleń od wartości zadanych. Aby pozyskać odpowiednie dane, użytkownicy mogą wykorzystać system monitorowania CMC III. Dzięki niemu informacje stają się dostępne do dalszego przetwarzania przez system zarządzania siecią. CMC III działa również samodzielnie, np. wyzwala alarmy lub powiadamia określone osoby kontaktowe.
Obecnie, po przejściu badań, system Rittal Computer Multi Control III (CMC III) dysponuje certyfikatem UL, dopuszczającym go do sprzedaży na rynku amerykańskim. Urządzenie zostało przetestowane w Underwriters Laboratories (UL), gdzie potwierdzono zgodność jego parametrów z wymaganiami oraz standardami bezpieczeństwa organizacji.

System CMC III firmy Rittal otrzymał certyfikat UL dopuszczający na rynek amerykański

System CMC III firmy Rittal otrzymał certyfikat UL dopuszczający na rynek amerykański

Właściwości

Głównym elementem CMC III jest centralna jednostka sterująca – Processing Unit (PU), której zadaniem jest współpraca z różnymi czujnikami. Rejestrują one np. temperaturę i wilgotność w szafie. Sondy są połączone szeregowo przez CAN-Bus (Controller Area Network). Struktura szeregowa pozwala na maksymalne zredukowanie kosztów okablowania. Użytkownik może zbudować własny system, według indywidualnych wymagań, korzystając z różnych komponentów. Rittal oferuje szeroki wybór czujników oraz modułów sterujących, które mogą być połączone z CMC III. Rozwiązanie to, poza zastosowaniem w rackach IT, jest wykorzystywane również w szafach sterowniczych i rozdzielczych.

Rozdział energii w szafach serwerowych i sieciowych

Nowością w palecie akcesoriów do CMC III jest modułowy system rozdziału mocy Power System Module (PSM). System po stronie wejścia mierzy wszystkie ważne wartości, między innymi moc czynną (w kilowatach, kW) i energię czynną (w kilowatogodzinach, kWh). Energia czynna jest przy tym rejestrowana z dokładnością pomiaru 1%. Z szyną PSM jest zintegrowany pomiar przewodu zerowego do określania obciążenia asymetrycznego. Wbudowany wyświetlacz pełni funkcję lokalnego wskaźnika w szafie serwerowej lub sieciowej, względnie w szafie rozdzielczej i sterowniczej. Szyna jest dostępna w wersji 16-amperowej (trójfazowej) oraz 32-amperowej (jednofazowej) i może być podłączona bezpośrednio do CMC III.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Rittal

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas