FacebookGoogle+

System Luna Irregular

System Luna Irregular firmy ES-System daje nieograniczone możliwości aranżacji oświetlenia. Funkcjonalność tę uzyskano dzięki zastosowaniu dyfuzora w postaci rozpraszającej błony termonapinalnej – oprawy oświetleniowe mogą przyjąć dowolny, stworzony na potrzeby inwestycji kształt. System bardzo dobrze sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie oświetlenie jest jednym z podstawowych składników architektury.
Za równomierne rozproszenie światła odpowiada błona termonapinalna wykonana z polimeru na bazie polichlorku winylu (PVC). Jest to materiał odporny na działanie wilgoci, wody, wody morskiej, chloru, roztworów soli miedzi, kwasów i środków piorących. Nie zawiera ftalanów i metali ciężkich (kadm, rtęć, arsen), jest nietoksyczny i podlega recyklingowi w 100%. Błona posiada klasyfikację ogniową Bs2d0 i jest materiałem niezapalnym. Błonę rozpina się na specjalnie przygotowanej konstrukcji nośnej poprzez nagrzanie i rozpięcie. Po usunięciu źródła ciepła błona zaczyna się kurczyć i w związku z tym samoczynnie napinać.
System Luna jest przystosowany do zarządzania barwą światła zgodnie z rozwiązaniem Human Centric Lighting. Jest to koncepcja sztucznego oświetlania pomieszczeń z uwzględnieniem dobowego rytmu aktywności człowieka. Zaawansowana technologia umożliwia wygenerowanie światła o widmie zbliżonym do widma światła słonecznego zmieniającego się w zależności od pory dnia.
www.essystem.pl

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas