FacebookGoogle+

Końcówki i złączki dla żył klasy 5 i 6

Klauke wprowadza na rynek specjalną serię końcówek i złączek kablowych o oznaczeniu „F”, dla żył o klasie giętkości 5 i 6. W przypadku przewodów o takiej elastyczności, po ściągnięciu izolacji następuje proces odprężenia wiązki drobnych drucików tworzących żyłę, w efekcie czego powiększa się jej średnica. Powoduje to często problemy z wprowadzeniem przewodu do końcówki kablowej czy złączki. Specjalny kloszowy kształt wejścia końcówki/złączki „F” ułatwia wprowadzenie żyły. Ponadto firma zaleca zaprasowania serii „F” w tzw. półksiężyc, ponieważ zapewnia to utrzymanie najwyższych parametrów elektrycznych oraz termicznych złącza.
Seria „F” oferowana jest w następujących grupach:
• końcówki kablowe proste od 10 do 300 mm2 o otworach montażowych od M5 do M20 (w zależności od typu),
• końcówki kablowe kątowe 45o i 90o w zakresie od 10 do 240 mm2,
złączki czołowe od 10 do 185 mm2.
Końcówki proste i kątowe są także oferowane w wersji z otworem inspekcyjnym – dodatkowe oznaczenie na końcu symbolu „MS”.
Produkty są wykonane z miedzi zgodnej z normą EN 13600, powlekanej cyną w celu opóźnienia procesów korozyjnych. Dodatkowo elementy posiadają certyfikację UL. Końcówki proste są atestowane pod kątem normy EN 61373 kl. 1B do pracy w warunkach stałej wibracji.
www.klauke-polska.pl

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas