FacebookGoogle+

Sterowniki LED 24 W DC Seoul Semiconductor

Firma Seoul Semiconductor stworzyła serię najmniejszych na rynku sterowników LED prądu stałego z odcinaniem fazy o gęstości mocy 10-krotnie wyższej od tradycyjnych sterowników LED.

Seria NanoDriver Series to miniaturowe przetworniki o szerokości zaledwie 13,5 mm, dostępne w czterech wersjach o znamionowej mocy wyjściowej 16 W i 24 W, przeznaczone do sterowania oświetleniem LED o mocy wejściowej wynoszącej 120 V lub 230V (50–60 Hz), z możliwością zasilania prądem przemiennym lub prądem stałym. W sterownikach z serii NanoDriver, produkowanych przy użyciu oryginalnej technologii Acrich firmy Seoul Semiconductor, zastosowano bezpośrednie połączenie obwodu zintegrowanego z substratem, co znacznie zmniejsza rozmiary przetwornika.

W przyszłości firma Seoul Semiconductor wprowadzi na rynek sterowniki o wysokiej wydajności z serii MicroDriver do instalacji oświetleniowych LED o strumieniu światła od 900 do 2400 lumenów. Częścią projektu serii MicroDriver jest miniaturowy pakiet zmniejszający ponad 10-krotnie rozmiar przetwornika, aby umożliwić integrację obwodów sterowania ze sterownikiem zewnętrznym, dzięki czemu można zamontować więcej źródeł światła na płytce PCB lub użyć płytek o mniejszym rozmiarze.

Seria NanoDriver wymaga zastosowania niewielu komponentów zewnętrznych i dostarcza moc wyjściową 16 W lub 24 W w obudowie mierzącej zaledwie 13,5 mm x 13,5 mm x 1,42 mm. Sterowniki te idealnie nadają się do opraw dostropowych, montowanych podtynkowo, szynowych i punktowych. Ich niewielki rozmiar umożliwia wykonanie bardzo cienkich i nowatorskich opraw oświetleniowych typu kinkietowego, w których można zastąpić nowymi sterownikami tradycyjną żarówkę bez konieczności zapewnienia dużej wnęki na sterownik lub zmniejszenia mocy światła.

Zmniejszenie fizycznego rozmiaru sterowników LED niesie ze sobą poważne konsekwencje biznesowe dla branży instalacji oświetleniowych, umożliwiając projektantom zmniejszenie rozmiarów instalacji nawet o 20%, co z kolei oznacza redukcję kosztów wysyłki i magazynowania.

Dostępne są cztery modele urządzeń z serii NanoDriver o mocy wyjściowej 16 W i 24 W, przeznaczone do zespołów LED zasilanych napięciem wejściowym 120 V lub 230 V (50–60 Hz). Sterowniki cechuje na ogół wydajność 85%, współczynnik korekty mocy (PFC) < 0,9 i znamionowy prąd rozruchowy < 300 mA, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem ograniczające prąd LED w temperaturach powyżej 160°C. Zakres temperatur roboczych wynosi od -40° do +70°C (temperatura otoczenia) i od -20° do +85°C (dla punktu TC).

Sterowniki posiadają certyfikat UL, zapewniają obsługę ściemniaczy z odcinaniem fazy bez migotania i z niewielkim poziomem pulsacji, oraz są zgodne ze standardem California Title 24, dzięki czemu projektanci oświetlenia mogą sprostać najsurowszym wymogom projektowym, obejmującym niski poziom migotania, wysoki współczynnik mocy, klasę B (EMI) i ochronę antyprzepięciową 2 kV.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas