Facebook

Zmodernizowana seria osprzętu Niloe firmy Legrand

Elektrosystemy 07 / 2017Firma Legrand wprowadziła modyfikacje w serii osprzętu Niloe. Producent przygotował kolejne ułatwienia montażowe oraz wprowadził dwa nowe kolory ramek – aluminium i grafit. Kształt serii nie zmienił się, zmiany zostały wprowadzone w konstrukcji mechanizmu. Zmiany obejmują nowy sposób mocowania gniazd w puszce, poprawioną percepcję działania łączników oraz modyfikację przyłączy, ze śrubowych na automatyczne. Znika również podział oferty na Niloe Eco oraz Niloe na rzecz Niloe.

Wszystkie gniazda odświeżonej serii Niloe wyposażono w bezpieczny, plastikowy uchwyt montażowy oraz w pazurki, stabilnie i mocno trzymające gniazdo w puszce. Wersje gniazd z zaciskiem śrubowym są specjalnie przygotowane, tak by instalacja wymagała jedynie umieszczenia przewodu i przykręcenia go – bez konieczności wcześniejszego przygotowania zacisku w postaci odkręcania jego śrub. Zmiana ta oszczędza czas instalatora i podnosi wydajność pracy.

Mechanizmy gniazd serii osprzętu NiloeMechanizmy gniazd serii osprzętu Niloe

Gniazdo podwójne w ramce trzykrotnejGniazdo podwójne w ramce trzykrotnej

Gniazdo podwójne

Nowym rozwiązaniem jest także gniazdo podwójne do ramek wielokrotnych, pozwalające podwoić liczbę odbiorników dołączonych do pojedynczego punktu przyłączeniowego w ścianie. Zamiast stosowania trzech pojedynczych gniazd np. za meblem w salonie, można zamienić je na gniazda podwójne i podłączyć sześć różnych urządzeń w tym samym punkcie. Eliminuje to stosowanie przedłużaczy, ułatwia sprzątanie i podnosi estetykę pomieszczenia. Ofertę gniazd podwójnych uzupełnia gniazdo typu monoblok, zintegrowane z ramką, w nowym, lekkim wykonaniu.
Gniazdo podwójne Niloe to konstrukcja poddana rygorystycznym testom związanym z wielokrotnym umieszczaniem wtyczki w gnieździe. Testowane 40 tys. powtórzeń nie powoduje mechanicznego zużycia elementów konstrukcyjnych, natomiast przesłony stanowiące standardowe wyposażenie gniazda nadal działają bez problemów. Przesłony są dziś standardem gwarantującym bezpieczeństwo, zwłaszcza w miejscach przebywania dzieci.

Gniazdo podwójne monoblok w nowej formie z ramką
Gniazdo podwójne monoblok w nowej formie z ramką

Ładowarka indukcyjna z dodatkowym gniazdem USB
Ładowarka indukcyjna z dodatkowym gniazdem USB

Indukcyjna stacja ładująca

Kolejną nowością w serii Niloe jest indukcyjna stacja ładująca, umożliwiająca szybkie ładowanie smartfona bez konieczności użycia kabla. Po umieszczeniu telefonu w uchwycie następuje natychmiastowe automatyczne parowanie urządzeń. Użytkownik po dwóch godzinach ma do dyspozycji pełną baterię. Ładowanie bezprzewodowe jest wygodne oraz eliminuje konieczność używania kabli i ryzyko uszkodzeń przewodów oraz złączy. Indukcyjna stacja ładująca oferuje również wyjście USB do jednoczesnego podłączenia innych urządzeń wykorzystujących tradycyjne ładowanie przewodowe. Cechą wyróżniającą gniazda USB w serii Niloe jest duży prąd ładowania o wartości 2400 mA, skracający czas ładowania podłączonych urządzeń do minimum.

Gniazdo TV-R-SAT-SAT z wejściem na dwa przewodyGniazdo TV-R-SAT-SAT z wejściem na dwa przewody

Łącznik oświetlenia z automatycznym wyłączeniem w razie wykrycia braku ruchuŁącznik oświetlenia z automatycznym wyłączeniem w razie wykrycia braku ruchu

Rozwiązania dla multimediów

Nowa seria Niloe obejmuje również rozwiązania do dystrybucji multimediów. Współczesne dekodery satelitarne wyposażone w możliwość nagrywania wymagają podwójnego okablowania prowadzonego z konwertera anteny satelitarnej. Podwójny kabel umożliwia jednoczesne oglądanie wybranego programu i nagrywanie innego. Na podłączenie dekodera w taki sposób pozwalają dwa niezależne gniazda typu SAT lub jedno z podwójnym wyjściem SAT. W serii Niloe jednoczesne nagrywanie i oglądanie zapewnia gniazdo
R-TV-SAT-SAT. Warto je zastosować od razu przy montażu instalacji, nawet jeśli nie korzysta się jeszcze z opcji nagrywania. Uniknie się dzięki temu konieczności wymiany gniazda w przyszłości.

Bezprzewodowe sterowanie oświetleniemBezprzewodowe sterowanie oświetleniem

Sterowanie bezprzewodowe

Seria Niloe obejmuje obecnie 150 funkcji przydatnych w mieszkaniu, domu, biurze i hotelu. Obok tradycyjnych mechanizmów łączników i gniazd dostępne są także rozwiązania unikalne, jak łączniki z automatycznym wyłączaniem oświetlenia (dla osób, którym zdarza się o tym zapominać) lub takie, które mogą wyłączać światło bez dodatkowego okablowania, drogą radiową. To ostatnie rozwiązanie, umożliwia rozbudowę sterowania istniejącej instalacji oświetlenia bez kucia ścian. Stwarza również nowe możliwości w obrębie aranżacji ogrodów przez dodawanie różnorodnych scenariuszy sterowania punktami oświetlenia lub sterowania ruchem rolet i bram z dowolnego miejsca posesji.

Kolorystyka

Seria Niloe oferuje sześć popularnych kolorów ramek (białą, kremową, srebrną, czarny mat, popielatą i czerwoną) oraz dwa kolory wykończeń plakietek (biały oraz kremowy). W sumie tworzy to 12 możliwych połączeń kolorystycznych. Lekki, delikatny i uniwersalny kształt osprzętu Niloe pozwala dopasować go do każdego rodzaju wnętrza. Design serii jest estetyczny i nierzucający się w oczy.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Legrand

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas