Facebook

Kocioł w EC Zabrze przeszedł próbę ciśnieniową

Prace przy budowie nowej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu postępują zgodnie z harmonogramem i wkraczają w decydującą fazę. Firma przeprowadziła udaną próbę ciśnieniową kotła.

Po zakończeniu prac związanych z montażem części ciśnieniowej kotła wielopaliwowego Fortum przeprowadziło udane testy szczelności i wytrzymałości urządzenia. Do instalacji wprowadzono 183 m3 (183 tys. litrów) wody demineralizowanej. Proces napełniania kotła trwał około 12 godzin. Wytwarzający parę kocioł jest podstawowym elementem elektrociepłowni, dlatego sprawdzenie jego szczelności jest niezwykle istotnym elementem realizacji projektu.

– Wykonanie próby ciśnieniowej kotła to jeden z kluczowych kamieni milowych w procesie budowy tego typu zakładu, dlatego cieszymy się, że proces przebiegł bez zakłóceń. Budowa naszej nowej elektrociepłowni w Zabrzu wkracza właśnie w decydującą fazę, dlatego w tym momencie na budowie pracuje dziennie aż około 600 osób. Warto podkreślić, że wszystkie prace prowadzone są zgodnie z zakładanym harmonogramem – oznajmia Kamila Zybura-Pluta, menedżer projektu z Fortum.

W ramach budowy nowej elektrociepłowni Fortum prowadzi aktualnie również szereg innych działań. Są to m.in. prace wykończeniowe dla 64-metrowego pylonu oraz budynku elektrycznego, w którym zabudowywane są windy, oświetlenie, ogrzewanie oraz inne instalacje. Ponadto toczą się zaawansowane roboty konstrukcyjno-budowlane budynku, w którym docelowo znajdzie się turbina, wytwarzająca energię elektryczną. Fortum modernizuje również bocznicę kolejową, która zapewni dostawy węgla dla elektrociepłowni. W najbliższych miesiącach rozpoczną się również prace związane z rozruchami instalacji elektrycznych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas