Facebook

Ładowarka EV zintegrowana z inwerterem PV

Firma SolarEdge wprowadza na rynek system pozwalający na ładowanie samochodu elektrycznego energią produkowaną z domowej instalacji fotowoltaicznej. Wykorzystuje w tym celu inwerter HD-Wave swojej konstrukcji. Izraelska firma zapewnia, że opracowany przez nią system umożliwia nawet sześciokrotnie szybsze ładowanie samochodu elektrycznego niż ładowarki w standardzie Level 1.

Nowe rozwiązanie zakłada ładowanie samochodu energią pochodzącą z systemu PV z mocą 9,6 kW. Jeśli w danym momencie potrzebnej energii nie będzie mógł dostarczyć system PV, wówczas włączy się tryb ładowania energią z sieci z mocą 7,6 kW.

Połączenie inwertera i ładowarki zapewni znaczące oszczędności, zarówno jeśli chodzi o koszty urządzeń, jak i pracy instalatora poprzez wyeliminowanie konieczności zakupu dodatkowych komponentów instalacji, takich jak okablowanie czy wyłączniki – komentuje izraelska firma.

SolarEdge na swój produkt daje 12-letnią gwarancję i zapewnia, że w przyszłości będzie można rozszerzyć jego funkcjonalności m.in. o obszar zarządzania popytem (demand side response, DSR), a także o możliwość optymalizacji wykorzystania energii w okresie tzw. Time-of-Use (ToU).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas