Facebook

ZTM w Warszawie szuka wykonawcy lokalnych systemów energetycznych

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji tzw. lokalnych systemów elektroenergetycznych wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych, które mają zasilać infrastrukturę warszawskich pętli autobusowych oraz parkingów dla aut (“Parkuj i Jedź”), których pasażerowie przesiadają się do komunikacji miejskiej.

ZTM zastrzega, że wykonawca koncepcji budowy lokalnych systemów elektroenergetycznych na parkingach Parkuj i Jedź powinien ją oprzeć na odnawialnych źródłach energii z opcjonalnym wykorzystaniem magazynów energii elektrycznej oraz na stacjach ładowania samochodów elektrycznych o mocy do 22 kW.

Natomiast w stosunku do lokalnych systemów elektroenergetycznych na pętlach autobusowych przewiduje się wykorzystanie OZE i opcjonalnie magazynów energii elektrycznej, a także pantografowych stacji ładowania autobusów komunikacji miejskiej o mocy powyżej 200 kW.

Kryteria wyboru wykonawcy to w 80 proc. cena, a w 20 proc. doświadczenie wykonawcy. Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym mija 28 lipca br.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas