Facebook

W Meksyku powstanie farma wiatrowa o mocy 424 MW

Meksykański Departament Energii poinformował o zabezpieczeniu zarówno finansowania, jak i dostawy turbin do planowanej budowy największej w Ameryce Łacińskiej farmy wiatrowej o mocy 424 MW. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone w 2019 roku.

Farma wiatrowa o nazwie Reynosa III Set ma zostać wybudowana w Meksyku przy wykorzystaniu turbin duńskiego producenta Vestas. Firma w tym samym czasie zapowiedziała, że dostarczy ponad 120 turbin V136, każda o mocy 3,45 MW, razem z 15-letnim serwisem gwarancyjnym. Właścicielem projektu jest firma Zuma Energia, a łączna jego wartość wyniesie 642 milionów USD. Projekt został wybrany na drugiej aukcji energii odnawialnej w Meksyku rok temu. Pozostałe projekty, które wygrały selekcję na tej aukcji składają się z farm wiatrowych i słonecznych i łączne dostarczą energii elektrycznej o mocy 964 MW.

Meksykański Departament Energii poinformował, że finansowanie na łączny wolumen projektów z ostatniej aukcji zostało zabezpieczone przez państwowe banki rozwoju. Banki Nafin, BancoMext i Banobras udzielą deweloperom projektów kredytów na preferencyjnych warunkach.

Meksyk przyjął ambitne plany rozwoju energetyki odnawialnej w kraju. Obecnie, jej udział w krajowym miksie wytwarzania oscyluje na poziomie około 25%, z czego głównych źródłem jest energia wodna. Według planów rządowych, w 2040 roku udział OZE ma wynieść 37%, z czego 24% ma pochodzić z energii wiatrowej i słonecznej.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas