FacebookGoogle+

Zumtobel wprowadza dwie nowe usługi

Firma Zumtobel Group Services dodała do swojej oferty dwie nowe usługi bazujące na analizie danych: Space Management, ułatwiającą efektywne zarządzanie przestrzenią oraz Remote System Analysis umożliwiająca zdalną analizę systemu oświetlenia.

Dwie nowe usługi dostarczają inwestorom, menedżerom obiektów czy kadrze kierowniczej zaawansowany pakiet informacji na temat aktualnego stanu systemu budynków, wykorzystania przestrzeni, wcześniejszego i bieżącego zużycia energii w systemie oświetleniowym oraz wszelkich zbliżających się problemach z utrzymaniem. Dzięki wykorzystaniu autorskiego systemu zarządzania oświetleniem Litecom, Zumtobel Group Services łączy oświetlenie, internet rzeczy, biznesu i IT w jedną funkcjonalną platformę. Niezależne badanie przeprowadzone przez REFA-Consulting wykazało, że system zarządzania oświetleniem Litecom może być zainstalowany znacznie szybciej niż porównywalne rozwiązanie KNX.

Splikacja Space Management za pomocą specjalnego panelu i w oparciu o dane z systemu oświetleniowego – pokazuje menedżerom obiektów, jak przestrzeń jest rzeczywiście wykorzystywana: kiedy, jak często i w jakich celach. Space Management powiadamia także użytkownika o tym, kiedy i gdzie należy zwiększyć lub zmniejszyć np. liczbę personelu sprzątającego. Oznacza to realne oszczędności dla menedżerów obiektów.

Aplikacja Remote System Analysis dzięki zdalnej analizie systemu oświetlenia pozwala menedżerom z wyprzedzeniem planować i określać koszty prac konserwacyjnych. W ramach swojego pulpitu nawigacyjnego użytkownicy otrzymują informacje m.in. o zużyciu energii, stanie opraw itd., a o możliwych problemach informują komunikaty wczesnego ostrzegania.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas