Facebook

Osram przejmuje BAG electronics

Firma Osram przejęła zależną od koncernu Trilux spółkę BAG electronics, aby wzmacniać swoje kompetencje w dziedzinie systemów sterowania oświetleniem. BAG specjalizuje się w produkcji systemów oświetlenia LED, tworzy także innowacyjne sterowniki do tzw. oświetlenia HCL (Human Centric Lighting), skoncentrowanego na człowieku.

Firma z siedzibą w Arnsbergu w Nadrenii Północnej-Westfalii poprzednio wchodziła w skład koncernu Trilux. Na mocy wspólnych ustaleń, po przejęciu 380 pracowników, BAG przeszło do spółki Osram. Jednocześnie strony uzgodniły warunki strategicznej, pięcioletniej umowy m.in. na dostawy komponentów z Osram do firmy Trilux, które będą wykorzystywane w produktach oświetleniowych, a także minimalną wielkość sprzedaży. W 2017 roku spółka BAG osiągnęła przychody w wysokości około 50 milionów euro.

Strony postanowiły nie ujawniać szczegółów finansowych dotyczących transakcji, a samo przejęcie muszą jeszcze zatwierdzić właściwe organy ochrony konkurencji.

Ta transakcja uzupełnia nasze portfolio stateczników elektronicznych przeznaczonych do najnowocześniejszych technologii oświetleniowych – powiedział Wilhelm Nehring, dyrektor generalny działu biznesowego ds. systemów cyfrowych (Digital Systems) w firmie Osram. BAG zatrudnia około 380 osób, przy czym 40 z nich pracuje w Niemczech. Oprócz sieci sprzedaży w Niemczech, firma posiada swoje zakłady produkcyjne na Filipinach.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas