Facebook

Samsung będzie korzystać wyłącznie z energii odnawialnej

Samsung zadeklarował, że do 2020 roku w Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach w swojej działalności będzie wykorzystywać jedynie energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych – poinformowała agencja Associated Press. Tym samym, Samsung dołącza do grona innych firm technologicznych – w tym Apple, które zadeklarowały swoje wsparcie dla wykorzystania zielonej energii.

Zmiana modelu energetycznego Samsunga będzie kosztowała koncern sporo wysiłku, przede wszystkim ze względu na rozległą sieć fabryk. Inne firmy, które zdecydowały się przestawić na wykorzystanie wyłącznie energii odnawialnej, bazują w ogromnej mierze na zewnętrznych podwykonawcach produkcyjnych. Samsung poinformował, że plany firmy obejmują instalację 42 tys. m2 paneli słonecznych w siedzibie firmy w Suwon w Korei Południowej. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.

Korea Południowa obecnie czerpie 6% swojej energii ze źródeł odnawialnych. Reszta zaopatrzenia energetycznego tego kraju pochodzi z węgla i elektrowni atomowych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas