Facebook

Nowa Elektro modernizuje oświetlenie w FSO Syrena

W obiektach Fabryki Samochodów Osobowych Syrena oraz firmy Polfarmex, jej głównego inwestora, zainstalowane zostało nowoczesne oświetlenie. Specjaliści firmy Nowa Elektro wybrali do realizacja zadania oprawy Led marki Ledvance.

Zamontowanie nowych opraw w siedzibie firmy Polfarmex i FSO Syrena wynikało z potrzeby zmiany przestarzałych technologii na energooszczędne i wydajne oświetlenie LED.
Naszym głównym oczekiwaniem było uzyskanie optymalnego oświetlenia, a przy okazji ograniczenie kosztów energii – twierdzi Piotr Czarnecki, główny energetyk Polfarmex, odpowiedzialny za projekt ze strony inwestora.

Za realizację m.in. przedstawienie propozycji efektywności energetycznej i wybór opraw, odpowiedzialna była firma Nowa Elektro.
Kluczowe dla nas było spełnienie warunków natężenia, jak i równomierności według nowych wymagań Polskich Norm. Wybór padł między innymi na wydajne oprawy marki Ledvance – powiedział Daniel Dróżka, ekspert w dziale efektywności oświetlenia w firmie Nowa Elektro, odpowiedzialny za realizację projektu.

W sumie zainstalowano 236 opraw marki Ledvance. W pomieszczeniach biurowych postawiono na serię Panel LED. To rodzina powierzchniowych opraw, będących zamiennikami tradycyjnych opraw oświetleniowych 600, 625 i 1200. Oprawy Panel LED zapewniają równomierne i wolne od olśnienia oświetlenie. Dzięki płaskiej, aluminiowej obudowie oraz białej, matowej ramce dobrze sprawdzają się w biurach, salach konferencyjnych, recepcjach i holach. Oprawy o mocy 33 W wyposażone są w pryzmatyczny panel rozpraszający światło, który umożliwia realizacje oświetlenia o ograniczonym ogólnym wskaźniku olśnienia UGR< 19.

W obszarach komunikacji, takich jak korytarze, klatki schodowe zamontowano oprawy serii Downlight LED, stanowiące bezpośredni zamiennik opraw świetlówkowych. Są proste w montażu, a dzięki zewnętrznemu zasilaczowi dołączanemu do zestawu stanowią uniwersalne rozwiązanie dla wielu systemów oświetleniowych.

Oświetlenie pomieszczeń przemysłowych, m.in. montowni, zrealizowane zostało za pomocą opraw do zadań specjalnych – Damp Proof. Oprawy dostępne są w dwóch rozmiarach: 1200 i 1500 mm długości i dwóch temperaturach barwowych: 4000 K i 6500 K oraz charakteryzują się stopniem szczelności IP66 i odpornością mechaniczną IK08.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas