Facebook

Otwarto Fabrykę Edukacyjną 4.0 w Dillenburgu

Szkoły Zawodowe w Dillenburgu uruchomiły tzw. CP Factory – pierwszą w Hesji uniwersalną Fabrykę Edukacyjną w zakresie Przemysłu 4.0. W przyszłości praktykanci będą uczyć się tutaj zastosowania zasad Przemysłu 4.0 na działających maszynach. Na sfinansowanie rozbudowy szkoły zawodowej pozwoliła darowizna prof. dra Friedhelma Loh – właściciela Friedhelm Loh Group, w której największym przedsiębiorstwem jest firma Rittal.

Fabryka Edukacyjna 4.0 to element szkoły zawodowej, która będzie kształcić specjalistów zajmujących się Przemysłem 4.0. Nowy obiekt w Dillenburgu jest pierwszym tego typu w Hesji. Symuluje się w nim rzeczywistość produkcji – praktykanci i studenci mogą pracować bezpośrednio przy maszynach i realizować prawdziwe projekty.

Cyfrowa transformacja w przemyśle nie pozostawia wątpliwości, że inteligentne fabryki powinny stać się ważnym filarem wysokiego poziomu kształcenia w szkołach zawodowych. Tematyka nie jest jednak łatwa – rosnące usieciowienie procesów, maszyn i ludzi wymaga od pracowników ogromnych kompetencji.

– Żadne stanowisko pracy w nowym przedsiębiorstwie nie obejdzie się bez monitora. Łączenie w sieć i digitalizacja nie odbywają się z wykorzystaniem statycznych technik, które można opanować raz na zawsze – podkreślił prof. Friedhelm Loh podczas uroczystego otwarcia Fabryki Edukacyjnej 4.0 w Hesji.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas