Facebook

W listopadzie odbyła się III edycja Warsaw Industry Week

6-8 listopada 2018 roku w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się III edycja Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. W opinii wystawców, impreza z roku na rok mocno się rozwija, na co wpływ ma m.in. dogodna lokalizacja, infrastruktura oraz rosnąca liczba zwiedzających.

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Industry Week prezentowana była oferta producentów i dystrybutorów z branży automatyki i robotyki w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, narzędzi pomiarowych i metrologii przemysłowej, inżynierii utrzymania ruchu, maszyn do obróbki metali i drewna, obrabiarek skrawających, obrabiarek CNC, obrabiarek do obróbki plastycznej, maszyn do cięcia laserem i wodą, tokarek, narzędzi do obróbki, systemów CAD/CAM, oprogramowania dla przemysłu, lakiernictwa przemysłowego, osprzętu spawalniczego oraz innych rozwiązań dla szeroko pojętego przemysłu.

Według organizatorów Warsaw Industry Week 2018 w ramach ośmiu profesjonalnych stref tematycznych zgromadził 370 wystawców, przyciągnął 11 000 zwiedzających i 1130 uczestników 12 konferencji. Pokazano 800 ton pracujących maszyn o łącznym poborze mocy 2 MW. Odbyło się ponad 400 spotkań matchmakingowych.

Strefa Robotyki i Automatyki

W Strefie Robotyki i Automatyki firmy prezentowały rozwiązania m.in. z zakresu automatyzacji, roboty przemysłowe, SCARA, roboty przegubowe wertykalne, roboty przegubowe, roboty równoległe, konstrukcje specjalne, komponenty do systemów robotycznych: przyrządy i osprzęt, systemy wymiany narzędzi, systemy pomiarowe, urządzenia peryferyjne, technologię montażu i obsługi, systemy pozycjonowania, technologię napędową, technologię sterowania oraz sensorykę. W trakcie trwania targów odbyła się dobrze oceniona międzynarodowa konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0, traktująca o rozwoju Przemysłu 4.0 na świecie i w Polsce oraz możliwościach uzyskania finansowania w ramach inwestycji w tym zakresie. Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Pozytywne opinie wystawców

Wystawcy tegoroczną imprezę oceniają pozytywnie, wskazując, że była ona większa niż dwie poprzednie edycje, zarówno pod względem ilości i powierzchni stoisk, jak i liczby odwiedzających. Wśród podstawowych zalet wymieniają m.in. ogromną przestrzeń wystawienniczą, na której możliwa jest prezentacja rozwiązań w praktyce, np. działanie robotów przemysłowych, mobilnych robotów do automatyzacji transportu wewnętrznego, wycinarek laserowych, itp. Przedstawiciele firm, które brały udział w tegorocznej imprezie zauważają także duże korzyści z jednoczesnego uczestnictwa w targach zarówno producentów automatyki, jak i producentów maszyn. Nie bez znaczenie pozostaje również szeroka oferta towarzysząca czyli konferencje, prelekcje, panele dyskusyjne.

Podkreślana jest także dogodna lokalizacja przy zbiegu ważnych dróg krajowych S7 i S8 oraz autostrady A2. Z jednej strony umożliwia ona łatwy dojazd, z drugiej zaś – ze względu na umiejscowienie poza obszarem miasta – sprawia, że targi odwiedzają raczej osoby ściśle związane z tematyką imprezy, a nie jak ma to miejsce podczas wielu wydarzeń targowych w Polsce, przypadkowi odwiedzający.

Ptak Warsaw Expo

Organizatorem Warsaw Industry Week jest Ptak Warsaw Expo. To obecnie największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej. Ptak Warsaw Expo tworzy sześć hal wystawienniczych o łącznej wewnętrznej powierzchni wynoszącej 143 tys. m2 oraz ponad 500 tys. m2 powierzchni zewnętrznej. Centrum zlokalizowane jest w Nadarzynie, 10 minut jazdy od międzynarodowego Lotniska Chopina i 15-20 minut jazdy od ścisłego centrum Warszawy.

 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas