Facebook

TIM z rekordem obrotów w 2018 roku

Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM-u w 2018 roku wyniosły ponad 753 mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu do roku 2017 o 14,4%. To najwyższy poziom rocznych przychodów w historii spółki.

Kanał e-commerce przyniósł przez 12 miesięcy minionego roku niemal 534 mln zł obrotów(+14,2%), co również jest najlepszym wynikiem od uruchomienia przez TIM e-sklepu w roku 2013.

Grudniowe przychody ze sprzedaży online wyniosły według szacunków 38,26 mln zł, co oznacza wzrost o 4,6% rok do roku. Natomiast całkowita wartość obrotów w grudniu 2018 roku przekroczyła 53,81 mln zł i była wyższa od tej z grudnia 2017 o 1,6%.

Rok 2018 zakończył się najlepszym w historii TIM-u kwartałem, w którym dwukrotnie przekroczyliśmy granicę 70 mln zł miesięcznych przychodów ze sprzedaży. Kanał e-commerce wygenerował 71% naszych rocznych obrotów i stanowi podstawę do dalszego, stabilnego rozwoju spółki w nowym roku. To daje nam spokój i odwagę do działania w obliczu coraz wyraźniejszych oznak spowolnienia gospodarczego. Po ponad pięciu latach od uruchomienia naszego e-sklepu sprzedaż online staje się w branży elektrotechnicznej standardem, a nie czymś wyjątkowym. Mam satysfakcję, że to od TIM-u wszystko się zaczęło. Jest w nas ambicja i potencjał, by nadal wyznaczać trendy na rynku – komentuje Krzysztof Folta, prezes TIM-u.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas