Facebook

Zasilacze UPS Powerline RT Plus i Powerline Dark 33 firmy Ever

W ofercie poznańskiego producenta zasilaczy UPS, firmy Ever, pojawiły się kolejne nowe produkty. Na rynek wprowadzone zostały dwie rodziny urządzeń UPS: Powerline RT Plus oraz Powerline Dark 33. Nowe zasilacze pozwalają na ochronę rzędu 200 kVA pozornej mocy wyjściowej dla pojedynczej jednostki i aż 600 kVA dla systemu połączonego równolegle.

Seria urządzeń Powerline Dark 33 to zasilacze UPS, które powstały z myślą o zapewnieniu gwarancji bezprzerwowego zasilania urządzeń strategicznych przy zachowaniu wysokiej jakości napięcia. Zasilacze o mocy od 10 kVA do 200 kVA dzięki możliwości współpracy z urządzeniami zasilanymi z trójfazowej sieci elektroenergetycznej mają wszechstronne zastosowanie. Z jednej strony chronią systemy teleinformatyczne i systemy przetwarzania danych, z drugiej mogą być z powodzeniem stosowane do zabezpieczenia infrastruktur administracji publicznej, systemów sterowania procesami produkcji oraz w układach automatyki i zabezpieczeń. Do głównych atutów nowych rozwiązań firmy Ever zaliczyć należy możliwości redukcji kosztów eksploatacji jednostek. Wynikają one z wysokiej sprawności zasilaczy, która przekłada się na obniżenie strat własnych i uzyskiwanie oszczędności finansowych związanych z mniejszym zużyciem energii. Wysoka sprawność ogranicza także emisję ciepła, co korzystnie wpływa na minimalizację kosztów związanych z chłodzeniem pomieszczeń teleinformatycznych.

UPS Powerline Dark 33Zauważalnym atutem serii Powerline Dark jest wysoki współczynnik mocy. W zależności od modelu wynosi on PF=0,9 lub PF=1. Jego wysoka wartość pozwala na obciążenie zasilacza większą mocą czynną. Przy współczynniku PF=1 moc ta (czynna) jest równa mocy pozornej.

Dodatkowo zasilacze Powerline Dark 33 wyposażone zostały w dynamiczny algorytm sterowania chłodzeniem, pozwalający na minimalizacja strat mocy i kosztów wynikających z zapotrzebowania na chłodzenie. Układ ładowania akumulatorów z kompensacją termiczną umożliwia z kolei ochronę przez zasilacz UPS wewnętrznych akumulatorów wydłużając zarazem czas ich eksploatacji.

Obsługa, komunikacja
Producent zadbał także o łatwość obsługi i prostotę użytkową zasilacza dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownika. UPS wyposażony został w kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD z menu w języku polskim. Szereg możliwości dają liczne dodatkowe interfejsy komunikacyjne. Zasilacze posiadają interfejsy RS232 i RS485 oraz USB – w zależności od modelu (10-40 kVA) zintegrowany z opcjonalną kartą do pracy równoległej lub (60-200 kVA) jako standardowy element wyposażenia. Zasilacze w wyposażeniu standardowym posiadają dodatkowo styki bezpotencjałowe (tzw. dry contact) do współpracy m.in. z systemami BMS. Możliwości jednostek rozszerza także opcjonalna karta do pracy równoległej oraz sieciowa karta zarządzająca SNMP/HTTP. Karta zarządzająca pozwala na zdalne zarządzanie zasilaczem poprzez sieć lokalną, sieć wewnętrzną (Intranet) lub zdalnie poprzez Internet.

Skalowanie mocy, wydłużenie pracy
UPS Powerline Dark 33 posiada możliwości skalowania mocy oraz skalowania (przedłużenia) pracy autonomicznej. W pierwszym przypadku można równolegle łączyć cztery jednostki (modele 10-40 kVA) lub trzy jednostki (modele 60 – 200 kVA). Jest to bardzo istotne dla posiadaczy odbiorników dużej mocy, gdyż umożliwia ochronę infrastruktury na poziomie aż do 600 kVA. W drugim przypadku możliwe jest przedłużenie czasu podtrzymania awaryjnego za pomocą dodatkowego modułu bateryjnego lub stojaka zgodnie ze specyficznymi często potrzebami użytkownika. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ever.eu/powerline-dark.

UPS Ever Powerline RT Plus

Drugą nowością w ofercie firmy Ever jest seria Powerline RT Plus. Rozwiązania w topologii on-line (VFI) przeznaczone zostały do ochrony infrastruktury teleinformatycznej oraz urządzeń sieciowych w małych sieciach i środowiskach serwerowych. Produkty serii zalecane są także do współpracy z 1-fazowymi agregatami prądotwórczymi. Cechuje je bardzo dobra wydajność i niezawodność. Główną cechą charakterystyczną serii jest współczynnik mocy na poziomie PF=1 (moc pozorna VA = mocy czynnej W), który umożliwia pełną maksymalizację wykorzystania energii.

Istotną zaletą serii Powerline RT Plus są niewątpliwie duże możliwości skalowania czasu podtrzymania. Klienci, którzy wymagają długiego czasu podtrzymania mają do dyspozycji możliwość podłączenia do jednostki UPS aż 10 modułów bateryjnych (wcześniejszy model, Powerline RT łączył się tylko z czterema modułami). Warto podkreślić, że obecnie każdy z modułów wyposażony został we własną niezależną ładowarkę, co korzystnie wpływa na czas ładowania. W porównaniu do poprzednika produkt posiada także szerszy zakres napięcia wejściowego. Parametr ten przekłada się na stabilną pracę UPS-a w trybie pracy sieciowej bez konieczności korzystania z baterii, co znacząco wpływa na wydłużenie ich żywotności. Dodatkowe różnice zauważa się także w lepszej sprawności urządzenia oraz lepszym współczynniku THD-u (odkształcenia napięcia na wyjściu UPS-a).

UPS Powerline RT Plus

Gniazda wyjściowe
UPS-y Powerline RT Plus wyposażone zostały w dwie sekcje gniazd wyjściowych IEC320 C13 (10 A). W zależności od modelu 3+3 szt. gniazd (model 1 kVA) lub 4+4 szt. gniazd (model 2 i 3 kVA). Użytkownik ma możliwość zarządzania jedną z sekcji, która pozwala na m.in. włączenie/ wyłączenie wybranej grupy podpiętych odbiorników. Takie rozwiązanie zalecane jest zwłaszcza przy osprzęcie sieciowym. Model 3 kVA posiada dodatkowe gniazdo IEC320 C19 (16 A).

Komunikacja
Zasilacze wyposażone zostały dodatkowo w kolorowy wyświetlacz graficzny, na którym można odczytać podstawowe parametry urządzenia. Sprawna komunikacja możliwa jest za pośrednictwem interfejsów USB HID oraz RS232. Dla bardziej wymagających użytkowników dostępne są także opcjonalnie karty zarządzające – NMC lub styków bezpotencjałowych. Dopełnieniem wyposażenia jest filtr teleinformatyczny ADSL, LAN 10/100 Base-T.

Oprogramowanie PowerSoft
Pełne zarządzanie UPS-em zapewnia zastosowanie autorskiego i bezpłatnego oprogramowania PowerSoft. Może ono współpracować z systemem operacyjnym Windows, większością wersji Linuksa oraz popularnymi platformami wirtualizacyjnymi, takimi jak VMware, Hyper-V czy XenServer.

Montaż
UPS-y Powerline RT Plus to rozwiązanie oparte na zwartej obudowie RT, nieco płytszej od poprzedniej serii. W przypadku montażu w szafie Rack firma Ever rekomenduje stosowanie uniwersalnych zestawów montażowych własnej produkcji Rack Kit RT o głębokości 600-1000 mm lub 800-1200 mm.

Producent deklaruje 2 lata gwarancji w systemie door-to-door oraz ewentualną naprawę urządzenia w ciągu 5 dni. Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie: www.ever.eu/powerline-rt-plus.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Ever

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas