Facebook

Złącza przemysłowe HDC Quick Termination

Innowacyjny system łączeniowy Quick Termination (QT) zastosowany w nowych wkładach złącz przemysłowych HDC Rock Star firmy Weidmüller umożliwia znaczne przyspieszenie procesów instalacji i modernizacji.

Odizolowane, elastyczne przewody o przekroju od 0,5 mm² do 2,5 mm² (AWG 20 do 16) można włożyć bezpośrednio w miejsce zacisku. Nie trzeba zaprasowywać końcówek na przewodzie, co pozwala na oszczędność czasu i obniżenie kosztów. Nowo skonstruowana sprężynowa zapadka zamyka się z wyraźnym „kliknięciem”, gdy tylko przewód znajdzie się we właściwym położeniu, przytrzymując go i tworząc bezpieczne połączenie, odporne na silne wstrząsy i wibracje. W praktyce oznacza to możliwość wykonywania połączeń bez użycia narzędzi.

Nowe wkłady HDC-QT są kompatybilne z innymi wkładami serii HDC-HE wykonanymi w innych technologiach łączeniowych, tj. śrubowej, sprężynowej, zaciskanej lub PUSH IN. Wkłady wykonane są z tworzywa sztucznego PA66/6 wzmocnionego włóknem szklanym. Aprobaty UL, dopuszczenia kolejowe, najwyższy stopień niepalności V-0 zgodnie z UL 94 oraz zakres temperatur od -40oC do 125oC zapewniają im szeroki zakres zastosowań przemysłowych.
www.weidmuller.pl

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas