Facebook

Orlen przesiada się do elektrycznych Nissanów

Dziewięć Nissanów Leaf zasiliło flotę PKN Orlen. Elektryczne samochody japońskiego producenta zostaną przeznaczone na potrzeby codziennych obowiązków służbowych pracowników paliwowego koncernu.

– Bardzo cieszy nas fakt, że Nissan Leaf znalazł uznanie i został wybrany przez tak ważną firmę jak PKN Orlen. Tym bardziej, że właśnie ten koncern zamierza w krótkim czasie znacząco rozbudować sieć ładowania na swoich stacjach. Liczymy, że egzemplarze Nissana Leaf już niedługo wzbogacą kolejne floty dużych firm, czy spółek państwowych – oznajmia Agnieszka Łyżwińska, dyrektor polskiego oddziału Nissan Sales CEE.

Nissan Leaf to najpopularniejszy elektryczny samochód w Europie. W ubiegłym roku sprzedano ich ponad 40 tys., z czego aż 12 tys. pojazdów znalazło nabywców w Norwegii. Dużym zainteresowaniem cieszy się także nowa wersja tego samochodu – Nissan Leaf e+ 3. Zero Limited Edition. W ciągu miesiąca od prezentacji tego modelu na targach CES w Las Vegas, liczba zamówień w przedsprzedaży sięgnęła już 3 tys. egzemplarzy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas