Facebook

Mobile Industrial Robots usprawniają logistykę w Visteon

Visteon Electronics Slovakia wdrożył cztery roboty MiR200 firmy Mobile Industrial Robots w celu optymalizacji procesów logistycznych. Technologia MIR zwiększyła elastyczność, wydajność pracy i ergonomię w procesach produkcyjnych.

Visteon Electronics Slovakia produkuje deski rozdzielcze dla wielu producentów OEM, m.in. dla Volkswagena, Skody Auto, BMW, Forda i Citroena. Firma wytwarza dziennie 10 tys. sztuk, rocznie dostarcza ponad 2 mln produktów i zatrudnia 700 osób pracujących w systemie trzyzmianowym.

W firmie zastosowano cztery roboty MiR200, wykorzystywane do trzech różnych zadań. Dwa roboty co godzinę dostarczają puste płytki PCB do dziewięciu automatycznych linii SMT, jeden robot usuwa odpady, a czwarty pracuje w budynku przeznaczonym do formowania wtryskowego – obsługuje trzy maszyny produkcyjne. Mobilne roboty MiR w pełni autonomicznie poruszają się wokół zakładu produkcyjnego – mogą otwierać bramy rolowane za pomocą modułu wi-fi, przejeżdżać przez tunel, omijać przeszkody, zatrzymywać się w określonej pozycji i automatycznie ładować. Są w stanie ocenić zdefiniowaną trasę i zawsze wybrać tę optymalną, bez ingerencji człowieka.

Na bieżąco oceniamy elastyczność produkcji i wydajność pracy. Technologia MiR znacząco wspiera nasze działania w tych obszarach, eliminując konieczność ręcznego transportu materiałów z pozycji A do B. Jest to dla nas idealne rozwiązanie, a MiR jest standardem w logistyce wewnętrznej w zakładach Visteon na całym świecie – oznajmia Richard Čiernik, Industrial Engineering Manager w Visteon Electronics Slovakia.

Technologia MiR zapewnia trzy kluczowe korzyści w ramach procesów produkcyjnych:

  • elastyczność – Visteon może używać tego samego modelu robota w różnych aplikacjach w wielu budynkach, przy minimalnych modyfikacjach układu produkcyjnego;
  • szybkość wdrożenia – dzięki prostocie obsługi roboty można szybko zaprogramować bez wcześniejszych umiejętności w tym zakresie, zadania robota programuje się za pomocą funkcjonalnego interfejsu użytkownika;
  • przyjazne i intuicyjne użytkowanie – operator może zlecić przejazd robota za pomocą jednego przycisku.

W najbliższym czasie Visteon Electronics Slovakia planuje rozszerzyć flotę robotów mobilnych, w szczególności w zastosowaniach związanych ze odbieraniem odpadów, dostarczaniem materiałów i transportowaniem gotowych produktów.

Mobile Industrial Robots

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką. Roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma posiada globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie i Szanghaju.

Założona i prowadzona przez duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. W kwietniu ubiegłego roku firma została wykupiona przez amerykańskie przedsiębiorstwo Teradyne, dostawcę zautomatyzowanego wyposażenia testowego. Trzy lata temu Teradyne kupiło także inną duńską firmę z branży robotyki – Universal Robots.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas