Facebook

Lapp Smart Cable Drum XL

Na targach Hannover Messe 2019 firmy Lapp i Schildknecht zaprezentują inteligentny bęben kablowy Lapp Smart Cable Drum XL. Produkt pomaga w automatycznym zarządzaniu zapasami, dzięki czemu można dokładnie dostosować zapasy magazynowe do rzeczywistych potrzeb. Dzięki temu jego użytkownicy mogą urzeczywistnić idee Przemysłu 4.0.

Inteligentny bęben kablowy, opracowany przez Lapp we współpracy z firmą Schildknecht AG, dzięki zastosowaniu czujnika i elektronicznego nadajnika radiowego może obliczać aktualny stan przewodów i przesłać te informacje do chmury danych, za pośrednictwem sieci firmowej lub globalnej technologii mobilnej 2G-4G. Pozwala to zastąpić normalne bębny kablowe inteligentnymi, dzięki zastosowaniu tanich, solidnych czujników z technologią Bluetooth 5 lub mobilnej technologii szerokopasmowej. W połączeniu z odpowiednim rozwiązaniem w chmurze, system można szybko skalować do różnych aplikacji.

Rozwiązanie jest bardzo korzystne dla klientów. Inteligentny bęben kablowy pomaga zautomatyzować zarządzanie zapasami w magazynie. Poziom zapasów można zmniejszyć dzięki dostępowi do informacji o ilości przewodów i aktualnej lokalizacji bębna kablowego. Można to zrobić w dowolnym momencie za pośrednictwem chmury. Inteligentny bęben kablowy może wysyłać swoje dane bezpośrednio do Lapp lub alternatywnie do wewnętrznej sieci firmy.
Kolejną korzyścią dla użytkownika jest wbudowany mechanizm chroniący przed kradzieżą. Opcjonalnie wbudowany moduł GPS dostarcza informacji o aktualnej lokalizacji inteligentnego bębna kablowego. Kradzież kabli może zostać wcześnie wykryta w przypadku wystąpienia nietypowej aktywności.

Firma Lapp może udostępnić bębny kablowe klientom, jako towar w przesyłce na zasadzie pay-per-use i na podstawie wartości obliczonych przez technologię inteligentnego bębna kablowego zapewnić jednocześnie terminowe uzupełnianie stanów. Stanowiłoby by to podwaliny pod nowy model biznesowy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas