Facebook

ABB nawiązuje współpracę z Porsche w Japonii

ABB połączyła siły z japońskim oddziałem Porsche, by stworzyć stację do ładowania przeznaczoną dla samochodów elektrycznych Porsche w Japonii. Urządzenie nowej generacji będzie ładować prądem o mocy ponad 150 kW.

ABB zawarła umowę na dostawę infrastruktury dla samochodów elektrycznych Porsche w Japonii, w tym dla modelu Taycan – pierwszego w pełni elektrycznego samochodu niemieckiego producenta, który ma trafić na japoński rynek w 2020 roku.

Zgodnie z warunkami umowy, japoński oddział Porsche zainstaluje ładowarki dużej mocy ABB w centrach Porsche i obiektach użyteczności publicznej w całym kraju. Dzięki temu powstanie sieć szybkich ładowarek, które będą kompatybilne ze standardem szybkiego ładowania CHAdeMO. Pierwsza instalacja ma ruszyć w połowie 2020 roku.

Współpraca obu firm pomoże w upowszechnianiu elektromobilności w Japonii. Tamtejszy rząd wyznaczył ambitny cel, zgodnie z którym do 2050 roku wśród nowo sprzedawanych samochodów będą wyłącznie samochody elektryczne i hybrydowe. Zmiany te będą postępowały wraz z pracami nad redukcją emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, które są w dużej mierze odpowiedzialne za globalne ocieplenie.

Porsche Taycan zostanie wyposażony w dwa silniki synchroniczne o łącznej mocy systemowej ponad 600 KM. Sportowe sedany będą mogły przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy, a ich maksymalny planowany zasięg to 500 km lub więcej (zgodność z REACH NEDC). Popyt na ten samochód jest bardzo duży. W marcu 2019 roku ponad 20 tys. klientów na całym świecie wyraziło zainteresowanie elektrykiem Porsche. Po wprowadzeniu na rynek modelu Taycan, Porsche rozpocznie produkcję swojego elektrycznego crossovera – Cross Turismo.

ABB posiada ponad 10-letnie doświadczenie na rynku ładowania samochodów elektrycznych, jest członkiem-założycielem CHAdeMO i CCS Charging Standards Association. Firma sprzedała do tej pory ponad 10,5 tys. szybkich ładowarek DC w 73 krajach.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas