Facebook

Elektrobudowa planuje podwyższyć kapitał

Zarząd Elektrobudowy planuje podwyższyć kapitał zakładowy w drodze emisji akcji nieprzekraczającej 20% udziału w obecnym kapitale zakładowym.

– Podwyższenie kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji jest jednym z oczekiwań instytucji finansowych w związku z prowadzonymi rozmowami dotyczącymi zawarcia umowy w sprawie finansowania działalności spółki – informuje Elektrobudowa w giełdowym komunikacie.

Szczegółowe warunki podwyższenia kapitału zakładowego zostaną ustalone przez zarząd w najbliższych dniach, po zakończeniu analiz, w drodze podjęcia odrębnej uchwały, a następnie przedstawione do zaopiniowania Radzie Nadzorczej. Po uzyskaniu opinii Rady Nadzorczej, zarząd Spółki podejmie decyzję o zwołaniu walnego zgromadzenia

10 maja podczas spotkania z dziennikarzami zarząd Elektrobudowy poinformował, że zakłada iż jeszcze w maju podpisze z bankami umowę standstill, a w lipcu-sierpniu podpisze docelową umowę w sprawie dalszego finansowania.

W ubiegłym roku Elektrobudowa zanotowała 72 mln zł straty netto, na co decydujący wpływ miało zawiązanie rezerw w związku z realizacją kontraktu dla PKN Orlen – projektowania, dostawy i budowy „pod klucz” Instalacji Metatezy w Zakładzie Produkcyjnym Orlenu w Płocku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas