Facebook

Inter RAO Lietuva z mocnymi wzrostami

Przychody Grupy Inter RAO Lietuva wzrosły w pierwszym kwartale 2019 roku o 80% rok do roku do 107,1 mln euro. To efekt wyższego wolumenu sprzedanej energii elektrycznej na wszystkich rynkach, na których spółka jest obecna. Skonsolidowany zysk netto zwiększył się o 150% do 6,4 mln euro wobec 2,6 mln euro rok wcześniej.

– W pierwszym kwartale 2019 roku Grupa Inter RAO Lietuva dobrze poradziła sobie ze wszystkimi wyzwaniami spowodowanymi dynamicznymi zmianami na rynkach energii. Osiągnięty wzrost przychodów wynikał z większego wolumenu sprzedaży. Ceny zakupu energii elektrycznej były wyższe rok do roku na wszystkich rynkach. Wzrosły również ceny dla odbiorców. Na rosnący zysk znaczący wpływ miały korzystne transakcje zabezpieczające, które są integralną częścią systemu zarządzania ryzykiem wdrożonego w grupie. Korzystnie na wynik wpłynęła również działalność naszej elektrowni wiatrowej – oznajmia Giedrius Balčiūnas, dyrektor generalny Inter RAO Lietuva.

Inter RAO Lietuva to grupa działająca na rynku energii elektrycznej w krajach bałtyckich i jeden z największych niezależnych dostawców energii elektrycznej na Litwie. Od grudnia 2012 roku akcje Inter RAO Lietuva są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas