Facebook

E.ON dostarczy do 3,3 mln klientów tylko energię z OZE

Brytyjski oddział niemieckiego koncernu energetycznego E.ON zapowiedział, że dla wszystkich 3,3 mln gospodarstw domowych, które obsługuje na Wyspach, będzie dostarczać energię pochodzącą tylko ze źródeł odnawialnych. Wprowadzenie dostaw wyłącznie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych ma nie wpłynąć w żaden sposób na wysokość dotychczasowych taryf, z których korzystają klienci E.ON UK. Większość energii odnawialnej, którą brytyjski E.ON zaoferuje swoim odbiorcom, będzie pochodzić z własnych odnawialnych źródeł energii – głównie lądowych i morskich farm wiatrowych.

Swoją pierwszą farmę wiatrową brytyjski E.ON zbudował już w roku 1992, a ponadto uczestniczył w budowie pierwszej brytyjskiej farmy wiatrowej na morzu, którą uruchomiono niemal 20 lat temu.

Swoją najnowszą farmę wiatrową E.ON UK uruchomił, jako większościowy udziałowiec, trzy miesiące temu. To morska farma wiatrowa Rampion o mocy 400 MW, która znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów od wybrzeży Sussex i ma produkować energię w ilości odpowiadającej rocznemu zapotrzebowaniu około 350 tys. brytyjskich domów (przyjmuje się, że przeciętna konsumpcja energii w gospodarstwach domowych na Wyspach sięga 3,94 MWh/rok).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas